WORRIES INTO POSSIBILITIES

Naujienos

 • 2020 m. Naujasis minimalaus darbo užmokesčio įstatymas Nyderlanduose
  2020-02-28

  Informuojame, jog vairuotojas gali būti kontaktinis asmuo, todėl nebūtina paskirti ir mokėti už tai vietos atstovui. Neseniai buvo pasirodę atstovavimo paslaugas teikiančių įmonių pranešimai, kad esą atstovas yra privalomas: jie pasidalino neteisinga informacija.

  Todėl informacijos, apie vairuotojo adresą Nyderlanduose, kur reikėjo užpildyti komandiruotės deklaracijoje pateikti nebereikės.

  Skaityti toliau
  Vokietija. Uždarytas tiltas Krefeld, nuo 2020 m. – naujos taisyklės žieminėms padangoms
  2019-09-24

  Vokietijos žiniasklaida praneša, kad sunkiasvorių transporto priemonių, kurių masė didesnė nei 7.5 tonos, eismas tiltu per Rhine upę Krefeld mieste yra uždarytas. Eismo ribojimas įsigaliojo rugsėjo 13 d. Tiltas uždarytas dėl pastebėtos rimtos žalos cementinėms konstrukcijoms tilto apatinėje dalyje. 

  Skaityti toliau
  Problema Lenkijos darbo rinkoje – ukrainiečių migracija į Vokietiją
  2019-09-24

  Maždaug pusė ukrainiečių, įdarbinamų Lenkijos įmonėse, dirba Vokietijoje. Vien 2019 m. pirmąjį pusmetį Ukrainos piliečių darbo užmokestis Lenkijoje išaugo 10 proc. – manoma, kad iki metų galo jis pakils dar 10 proc., o per pastaruosius 5 metus jis iš viso pakilo net 70 proc. 

   

  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  Brexit repeticijos Prancūzijos uostuose – griežtesnė transporto pasienio kontrolė iki spalio vidurio
  2019-09-24

  Gerald Darmanin, Prancūzijos viešosios veiklos ir plėtros ministras, ketvirtadienį žiniasklaidai pranešė, kad „ruošiasi sunkiajam scenarijui“, o prancūzų muitinės pareigūnai ėmė tikrinti angliškus vilkikus tarsi Didžioji Britanija jau nebebūtų Europos Sąjungos narė – taip bandoma pasiruošti dideliems vilkikų srautams ties muitinės postais. 

  Skaityti toliau
  Vokietijos ir Prancūzijos nuomonės apie transporto sektoriaus ateitį
  2019-09-12

  Pasak FNTR (French Industry Association, Prancūzijos Industrijos asociacija) atliktos apklausos, nuotaikos Prancūzijos transport sektoriuje subjuro. To priežastis – politinė ir ekonominė šalies situacija.

   

  Skaityti toliau
  Čekijoje – nauja kelių mokesčių sistema
  2019-09-12

  Čekijos ir Slovakijos konsorciumas jau šių metų gruodį Čekijoje įdiegs naują kelių mokesčių sistemą. Bus būtina pakeisti kelių aparatus. Dabartinis čekų kelių operatorius Kapsch kelius reguliuos tik iki lapkričio pabaigos – jo pareigas perims CzechToll ir SkyToll, bendras Čekijos ir Slovakijos projektas.

  Skaityti toliau
  Jūrinių konteinerių rinka artimiausiais metais augs vidutiniškai 6.5% kasmet
  2019-09-12

  Kaip praneša Airijos konsultavimo firma ResearchAndMarkets, konteinerių rinka 2018-2026 metais tik augs – vidutiniškai 6.5% per metus. Pasak airių ekspertų, krovinių, transportuojamų konteineriais, dydis išaugo iki 1.83 mlrd. tonų 2017 m., kai 1980 m. šis skaičius siekė vos 102 mln. tonų.

  Skaityti toliau
 • TELEPASS SAT - vienas aparatas 11 šalių
  2019-09-04

  Dar daugiau galimybių - nuo rugpjūčio 29 d. VIALTIS pradėjo priiminėti užsakymus dėl Skandinavijos regiono pridėjimo į Telepass SAT aparatą. Nuo šiol mokesčius už kelius apmokėti bus dar lengviau - VIALTIS Telepass SAT kelių aparatu galite sumokėti net už 11 šalių kelių mokesčius.

  Skaityti toliau
  Naujas Europos Sąjungos emisijos įstatymas kelių transportui
  2019-08-29

  Nauji Europos emisijos įstatymai kelių transportui įsigaliojo šį mėnesį. Pagal naująjį įstatymą, N2 ir N3 kategorijos vilkikams leistinas CO2 emisijos kiekis iki 2025 m. bus 15% mažesnis, nei šiemet. Tai patvirtina ir Paryžiaus susitarimas, o jau nuo šių metų keičiasi emisijos reikalavimai.

  Skaityti toliau
  Tirolyje – automatinės pasienio patikros. 20 patikrų per pirmąjį 2020 m. pusmetį
  2019-08-29

  Pasak Gunther Platter, Tirolio vyriausybės vadovo, blokiniai patikrinimai yra privalomas įrankis eismo kontrolei vykdyti, dėl to Austrija, nepaisant Vokietijos ir Italijos nepasitenkinimo, toliau jas tęs ir kitais metais. Skirtumas tik tas, kad kitais metais patikros vyks automatizuotos sistemos pagalba.

   

  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  Lkw-Maut kelių mokestis Vokietijoje keleiviniam transportui – atšauktas
  2019-08-29

  Planuotas kelių mokestis keleivinėms mašinoms ir autobusiukams Vokietijoje – atšauktas. Šio mokesčio operatoriai jau paskaičiavo, kad iki 2023 m. gautų ketvirčiu milijardo eurų mažiau, nei tikėjosi.

  Skaityti toliau
  D. Britanija po Brexit: galimi sunkumai transporte, maisto ir medikamentų trūkumas Kalėdų laikotarpiu
  2019-08-22

  Britanijos vyriausybės tyrimo duomenimis panašu, kad jei Brexit įvyks be sutarties, galimai laukia sunkūs laikai. Yellowhammer Operation, dokumentas išleistas praėjusį sekmadienį, prognozuoja  trijų mėnesių kritinį-pereinamąjį laikotarpį.

  Skaityti toliau
  Papildomi eismo apribojimai Mont Blanc tunelyje
  2019-08-22

  Nuo kito mėnesio eismo ribojimas Mont Blanc tunelyje galios ir transporto priemonėms, kurių masė didesnė nei 3,5 t ir kurios atitinka Euro 3 emisijos standartą. Italijos vežėjai aštriai kritikuoja šį sprendimą ir baiminasi transporto ir ekonomikos sulėtėjimo. Naujasis įstatymas įsigalioja rugsėjo 1 d.

  Skaityti toliau
  DFDS – įspėjimas apie mažesnį pelną
  2019-08-22

  DFDS perspėjo savo akcininkus apie tai, kad sumažino prognozuojamus pardavimų ir pelno dydžius visiems 2019 metams. Pagrindinė prognozės pasikeitimo priežastis – Brexit. Danų kompanija pranešė šias naujienas antradienį, kartu su antro ketvirčio rezultatais.

  Skaityti toliau
 • Olandijos regionai kovoja dėl milijonų už kelių mokesčius
  2019-08-14

  Olandijos vyriausybė turi planų nuo 2023 m. sausio 1 d. įvesti kilometrinį kelių mokestį. Šis pokytis sektoriui atneštų 1,1 mlrd. Eurų per metus, galios 81 greitkelių maršrutuose, 39 provincijų keliuose bei 7 savivaldybiniuose keliuose (žr. nuotrauką straipsnio pabaigoje). Vidutiniškai kaina turėtų siekti 0,15 Eur už kilometrą, o aplinką teršiančioms transporto priemonėms teks mokėti net iki 0,26 Eur už kilometrą.

  Skaityti toliau
  Naujos taisyklės dėl aplinkosauginių zonų
  2019-08-14

  Olandijoje aplinkosauginės zonos veiks pagal naują, suvienodintą sistemą. Atsiranda vis daugiau ir daugiau skirtingų aplinkosauginių zonų tipų, tačiau tai įneša daug bendrų biurokratinių nesutarimų– pavyzdžiui, Amsterdamas norėtų, kad 2030 m. miesto centre nebebūtų leidžiamos transporto priemonės, varomos dyzelinu ar benzinu. Maastricht norėtų įdiegti aplinkosauginę vignetę/lipduką, sekant Vokietijos ir Prancūzijos pavyzdžiu.

  Skaityti toliau
  Svarbiausi KPI – Raktiniai našumo indikatoriai transporto sektoriuje
  2019-08-14

  KPI (angl. Key Performance Indicators, liet. Raktiniai našumo indikatoriai) paskutiniu metu yra aktyviai naudojami Vokietijos įmonių. KPI iš esmės veikia nešališkai pamatuodamas tam tikro proceso našumą, lygina jį tarp skirtingų laikotarpių ir padaro pagrįstas išvadas, kurias įgyvendinus optimizuojamas procesas ir padidinamas jo efektyvumas.

   

  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  3,7 mln. Eurų investicija į saugias stovėjimo aikšteles Olandijoje
  2019-08-06

  Liepos mėnesį SecureNL konsorciumas gavo 3,7 mln. Eurų dotaciją iš ES vyriausybės. Dotacija skirta aštuonių šimtų naujų vilkikų parkavimo vietų konstrukcijai keturiose Olandijos vietovėse. Pietų Olandijos provincija valdys projektą, kaip paaiškina pareigūnė Maarten van der Meide.

  Skaityti toliau
  ES tyrimas: 2050 m. vis dar dominuos kelių transportas
  2019-08-06

  Kelių transportas išliks labiausiai naudojamu transportavimo būdu krovininiams pervežimams, net ir ateinančiais dešimtmečiais – tokią išvadą padarė Europos Sąjungos tyrimas apie modalinį pokytį. Grupės, dirbančios ties šiuo klausimu, tikslas – kuo daugiau krovininių pervežimų atlikti vidiniais vandenimis arba geležinkeliu.

  Skaityti toliau
  Prancūzija praplėtė eismo apribojimus žaliosiose zonose
  2019-08-06

  Liepos karščiai lėmė, kad tam tikrų žalingų substancijų limitai buvo pasiekti kai kuriuose Prancūzijos miestuose. Pasak oficialių pranešimų ir matavimų, atliktų atsakingų organizacijų, ozono lygiais Annecy, Lille, Lyon ir Paryžiuje viršijo arba siekia 180 μg/m³ limitą.

  Skaityti toliau
  Rugpjūčio mėn. eismo ribojimai
  2019-07-30

  Visus eismo ribojimus ir išimtis, taikomas jiems, rasite www.tsgroup.lt/lt/ribojimai. Žemiau rasite sąrašą visų dienų, kai tam tikrose Europos šalyse bus ribojamas eismas.

  Skaityti toliau
 • Daug mažesni kelių mokesčiai Italijos greitkeliuose
  2019-07-30

  Vilkikų vairuotojai, vengiantys Florence-Pisa-Livorno maršruto, kitaip vadinamo Fi-Pi-Li, ir besinaudojantys greitkeliu, nuo šiol gaus žymią nuolaidą kelių mokesčiams.

  Skaityti toliau
  Apribojimai Tirolio degalinėms
  2019-07-24

  Tirolio vyriausybė paskelbė apie papildomus eismo apribojimus vietovėje – šįkart jis reglamentuoja atvykimą į degalines.

  Skaityti toliau
  Britų vyriausybės greičio limito padidinimo tyrimo rezultatai – stebinantys
  2019-07-24

  Jungtinės Karalystės transporto ministerija stebi ir analizuoja pasikeitimus, susijusius su šiuo padidinimu. Oficialiame pranešime skelbiama, kad matosi aiškus eismo incidentų sumažėjimas visuose keliuose.

  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  Naudojimasis mobiliuoju telefonu vairuojant – didesnės baudos Prancūzijoje
  2019-07-24

  Naujasis Prancūzijos reglamentas įgalioja, kad nuo šiol nusižengiantys draudimui naudotis telefonu už vairo, bus baudžiami daug rimčiau, o labiausiai – profesionalūs vairuotojai.

  Skaityti toliau
  Pasikeitimai Rusijos kelių mokesčių sistemoje Platon
  2019-07-17

  Nuo liepos 1 d. Rusijos kelių mokesčių sistemoje Platon keičiamas mokesčio už kilometrą tarifas. Beje, vyriausybė praneša, kad užsienio vežėjai bus tikrinami dėl apmokėjimo už naudojimąsi nacionaliniais keliais ir greitkeliais.

  Skaityti toliau
  Nuo liepos 12 d. – naujas tarifas anglų M6 greitkeliui
  2019-07-17

  Paskelbtas naujas kelių mokesčių kainų ir tarifų sąrašas, taikomas Midland Expressway Limited (MEL) valdomiems keliams (M6 greitkeliui). M6 greitkelis yra vienintelis privačiai finansuojamas greitkelis Anglijoje.

   

  Skaityti toliau
  Liepos 24 d. – nacionalinis transporto sektoriaus streikas Italijoje
  2019-07-17

  Filt-Cgil, Fit-Cisl ir Uiltrasporti oficialiame pranešime perspėja, kad logistikos ir krovininio transporto sektoriuose streikas tęsis 4 valandas, o jo metodai bus sprendžiami vietiniu lygiu. Rekomenduojame planuoti maršrutus atitinkamai ir atsižvelgti į vėlavimų tikimybę.

  Skaityti toliau
 • Dyzelininių transporto priemonių draudimas Berlyne – atidėtas
  2019-07-11

  Berlyne, Vokietijos sostinėje, nuo liepos 1 d. buvo planuojama uždrausti transporto priemonių, kurios kaip kurą naudoja dyzeliną, eismą. Draudimas turėjo galioti 15-oje sekcijų, tačiau, kaip praneša vietinė žiniasklaida, jo galiojimas atidėtas keliomis savaitėmis.

  Skaityti toliau
  Vokietijoje – griežta bauda ir draudimas vairuoti už eismo ribojimų nepaisymą
  2019-07-11

  Per praėjusią savaitę Vokietijos policija griežtai baudė vairuotojus, kurie nepaisė eismo ribojimų ir važiavo per tiltą A66 greitkelyje. Kontrolei pareigūnai naudoja dvi greičio matavimo kameras. 

  Skaityti toliau
  Prancūzijoje – papildomi eismo ribojimai vilkikams
  2019-07-11

  Dėl šių metų G7 susitikimo Biarritz mieste, vyksiančio rugpjūčio 24-26 dienomis, planuojami papildomi eismo apribojimai šioje vietovėje. Prancūzijos oficialus žurnalas praneša, kad rugpjūčio 25 d., sekmadienį, 00:00-08:00 kelyje Prancūzija-Ispanija bus visiškai draudžiamas transporto priemonių eismas. Draudimas galios nuo Sant Feours de Maremme sankryžos (A63/RD824) iki Biriatou.

  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  Olandų eksperimentas – vairuotojai, turintys B kategoriją, galės vairuoti ir vilkikus
  2019-07-04

  Olandijos vyriausybė vykdo eksperimentą – nulinės emisijos (angl. Zero-emission) elektrinės transporto priemonės be priekabos, kurių svoris yra ne didesnis nei 4,25 t, galės būti vairuojamos su B kategorijos vairuotojo pažymėjimu. Projektas turėjo imti veikti jau kovą. Tokiu būdu Olandijos vyriausybė skatina ekologiško transporto naudojimą.

  Skaityti toliau
  Papildomi vasaros eismo apribojimai Vokietijoje
  2019-07-04

  Primename, kad šiemet Vokietijoje galioja papildomi vasaros eismo apribojimai šeštadieniais. Jie taikomi sunkiasvorėms transporto priemonėms, kurių maksimalus leistinasis svoris yra 7,5 t arba daugiau; bei vilkikams su priekabomis, nepaisant jų svorio. Šiemet įvardintos transporto priemonės negalės naudotis populiariais vietiniais maršrutais liepos ir rugpjūčio mėnesių šeštadieniais.

  Skaityti toliau
  4-ose šalyse padidėjo kelių mokesčiai
  2019-07-04

  Liepos mėnesį Eurovignette kaina padidėjo Danijoje, Liuksemburge, Olandijoje ir Švedijoje. Naujos kainos galioja senesniems sunkiasvoriams krovininiams automobiliams. 2020 m. sausį kainos pakils ir naujesniems vilkikams.

  Skaityti toliau
  Pirmojo 2019 m. ketvirčio rezultatai Vokietijos transporto rinkoje – Lietuvos vežėjų augimas
  2019-06-28

  Vokietijos krovininio transporto federalinis biuras (BAG) paskelbė statistinę pirmojo 2019 m. ketvirčio apžvalgą. Nors ir Vokietijos vežėjų užimama rinkos dalis padidėjo, Rytų Europa nustebino dideliu šuoliu pirmyn - išskirtinai Lietuvos kompanijos pasižymėjo ypatingu augimu.

  Skaityti toliau
 • Tirolyje – papildomi eismo apribojimai nuo birželio 20 d.
  2019-06-28

  Birželio 20 d. Tirolio vyriausybė išleido nurodymą dėl papildomų eismo apribojimų vietiniuose keliuose. To priežastis - vietinių gyventojų gyvenimo ir oro kokybės klausimas. Šiuo atveju buvo atsižvelgta į mažesnių gyvenviečių gyventojus, kadangi vilkikų vairuotojai, vengdami blokinių patikrų Brennero perėjoje, dažnai renkasi alternatyvius maršrutus, vedančius būtent per minimas vietoves.

  Skaityti toliau
  Nuo liepos 1 d. – pasikeitimai Belgijoje
  2019-06-28

  Satellic, Belgijos kelių operatorius, praneša savo naudotojams apie būsimus pakeitimus. Dabartinis Fast Track Account (liet. Greitos patikros paskyra) bus keičiama nauja – Service Point Paskyra (liet. Aptarnavimo taško paskyra).

  Skaityti toliau
  Nuo šiol akcizą iš Belgijos susigrąžinkite nedelsiant
  2019-06-20

  VIALTIS praneša apie VATPlus Belgium (PVMPlus Belgija) paslaugą – greitą akcizo grąžinimą iš Belgijos. Klientai, pasirašę PVM grąžinimo sutartį su VIALTIS, norėdami pasinaudoti nauja paslauga, turi pasirašyti atnaujintą sutartį. Nuo šiol nebereiks laukti 9 mėnesius iki akcizo grąžinimo iš Belgijos – VIALTIS tai padarys nedelsiant.

  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  Eismo ribojimai Austrijoje, Rusijoje ir Prancūzijoje
  2019-06-06

  Birželio 6 d. vyks nemažai renginių 75-osioms nusileidimo Normandijoje metinėms paminėti, kitaip žinomoms kaip D-Day. Renginiai vyks Caen teritorijoje, todėl Calvados departamente galios eismo ribojimai transporto priemonėms, kurių masė didesnė nei 7,5 t ir visoms transporto priemonėms...

   

  Skaityti toliau
  Siekiama padidinti eismo pralaidumą ties Austrijos-Vokietijos siena
  2019-06-06

  Vokietijos transporto ministras įpareigojo Bavariją pagreitinti pasienio patikros postų ekspansiją ties A8 (Walsenberg) ir A3 (Pocking) greitkeliais.

  Skaityti toliau
  Naujos, didesnės baudos už transporto priemonės ridos falsifikavimą
  2019-06-06

  Netrukus įsigalios naujos, daug didesnės baudos už ridos metro rodmenų falsifikavimą. Už tai bus baudžiama iki 5 metų laisvės atėmimo bausme – taip nusprendė Teisingumo ministerija, gegužės 25 d. išleidusi papildymą  prie baudžiamojo kodekso straipsnio, aprašančio šį nusižengimą.

  Skaityti toliau
  Tirolyje per ateinančias 4 savaites bus vykdomos 9 pasienio patikros
  2019-05-30

  Ateinančios savaitės bus sudėtingos sunkiasvorių transporto priemonių vairuotojams, keliaujantiems per Tirolį. Kufstein vėl bus vykdomos blokų patikros, susidarys kamsčiai. Primename, kad blokų patikros vykdomos per sieną praleidžiant tik 250 transporto priemonių per valandą.

  Skaityti toliau
 • Birželio mėnesio eismo apribojimai
  2019-05-30

  Žemiau rasite svarbiausius galiosiančius eismo apribojimus birželio mėnesiui. Jei norite sužinoti daugiau arba sužinoti apie išimtis, galiojančias šiems apribojimams, eikite į www.tsgroup.lt/lt/ribojimai. Atkreipkite dėmesį, kad Kroatijoje įsigalioja dvigubi apribojimai sunkiasvorėms transporto priemonėms dėl atostogų dienų birželio 22 d. ir 25 d. Slovėnijoje birželio 25 d. bus švenčiama nepriklausomybės diena. 

  Skaityti toliau
  Vokietija – ant tiekimo grandinės krizės slenksčio. Vežėjai perspėja apie krizę
  2019-05-30

  Kaip praneša BGL, Federalinė Vokietijos Transporto ir Logistikos Asociacija, Vokietijoje sunkvežimių vairuotojų trūkumas pasiekė 60 tūkst. vairuotojų ribą.

   

  Skaityti toliau
  Nuo gegužės 14 d. Ispanijoje įsigalioja nauji tarifai vilkikams Gipuzkoa provincijoje
  2019-05-22

  Nauji tarifai įsigalioja sekcijose NI ir AP-15:

  • NI nuo Madrid iki Irun, tarp išvažiavimo į Andoain (445,5 km) ir Lasarte-Oria (450,7 km)
  • NI nuo Madrid iki Irun, tarp Etxegarate (405,45 km) ir Idiazabal (422,9 km) išvažiavimų
  • A-15 Navarra-Gipuzkoa, tarp Bazkardo ir Andoain (158,93 km) ir Urnieta (162,15 km)...
  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  Londone – nauja ekologinė zona
  2019-05-22

  Dėl didelio taršos lygio Londone, Jungtinės Karalystės valdžia priėmė sprendimą sugriežtinti apribojimus transporto priemonėms Londono centre. Nuo balandžio 8 d. įsigaliojo Ultra Mažos Taršos Zona (ULEZ; angl. Ultra Low Emission Zone).

  Skaityti toliau
  Ispanija: 2000 Eur bauda už savaitinio poilsio leidimą vilkiko kabinoje; keičiasi leistinasis greitis
  2019-03-15

  Pagal dekretą nr. 70/2019, išleistą vasario 15 d., kuris įsigaliojo vasario 21 d., vairuotojai Ispanijoje nebegalės leisti savaitinio poilsio laiko vilkiko kabinoje – skelbia ROTT, oficialus transporto teisės informacijos tiekėjas.

  Skaityti toliau
  Olandijoje keltų terminalai bus prieinami tik vežėjams, reigstruotiems Portbase sistemoje
  2019-03-15

  Amsterdamo ir Roterdamo muitinės ir uostų institucijos sukūrė sistemą, kuri po Brexit bus privaloma visiems vežėjams. Sistema užtikrins greitą ir lengvą krovinių transportavimą per Olandijos uostus – veikdama lygiai taip pat, kaip ir jau egzistuojančios terminalų sistemos, Portbase pilnai įgalins skaitmeninį ir automatizuotą muitinių formalumų vykdymą, naudojant iš anksto pateiktą informaciją.

  Skaityti toliau
  Didesnės baudos už Loi Macron pažeidimus Prancūzijoje
  2019-03-15

  Už neteisingą darbuotojų komandiravimą arba Law Macron nesilaikymą Prancūzijoje įsigalios didesnės baudos. Prancūzijos parlamentas į Darbo kodeksą įvedė padidintas baudas už vairuotojų komandiravimo pažeidimus. Baudos įsigaliojo nuo kovo 1 d. Negana to, padaugės patikrinimų keliuose.

  Skaityti toliau
 • Austrijoje padidėjo minimalus valandinis darbo užmokestis
  2019-02-12

  Nuo 2019 m. sausio 1 d. padidėjo minimalus darbo užmokestis vairuotojams. Lohn und Sozialdumping Bekampfungsgesetz, LSD-BG praneša, kad naujas darbo užmokestis įsigalioja visoms Austrijos teritorijoje vykdomoms transporto operacijoms (be tranzito).

  Skaityti toliau
  Nauja baudų mokėjimo sistema Didžiojoje Britanijoje
  2019-02-12

  Nuo sausio 29 d. Didžiojoje Britanijoje keičiasi baudų mokėjimo taisyklės. Už kelių eismo taisyklių pažeidimą baudos nuo šiol bus mokamos per specialų saugų portalą, informuoja Driver and Vehicle standards agency (DVSA).

  Skaityti toliau
  Nuo vasario 13 d. Belgijoje – streikas
  2019-02-12

  Trečiadienį, vasario 13 d., visoje šalyje prasideda Belgijos profesinių sąjungų streikas. Manoma, kad jis paveiks visus sektorius ir gali net paralyžuoti šalies eismą. Į streikus įsijungė kelių, geležinkelių, oro, jūrų transporto sektoriai, taip pat uostų ir oro uostų darbuotojai.

  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  Visus šeštadienius iki kovo 16 d. – eismo ribojimai Tirolyje
  2019-01-14

  Austrijos regiono Tirolio vyriausybė pranešė apie papildomą sunkiasvorių eismo priemonių eismo ribojimą, kuris galios šeštadieniais nuo 7:00 iki 15:00, iki pat kovo 16 d.

  Skaityti toliau
  Fudla tiltas (Bergshausen) uždaromas eismui
  2019-01-14

  Laikinai uždaromas Fulda tiltas (Bergshausen) dėl svarstyklių įrengimo kelyje A44 link A7, iškart po Kassel-West sankryžos. Svarstyklės kontroliuos transporto priemonių svorį pagal reikalavimus dėl Dortmundo tilto. Ribojimas įsigaliojo sausio 14 d.

  Skaityti toliau
  Kelių rinkliavos dydžių pasikeitimai Ispanijoje, Italijoje ir Vengrijoje
  2019-01-14

  Kai kurių Ispanijos greitkelių rinkliavos tarifai 2019 m. sumažės trečdaliu, o naktį bus nemokami. Tuo tarpu Italijos greitkelių mokesčiai išliks tokie patys, kaip praneša Italijos kelių operatoriai.

  Skaityti toliau
  Nuo sausio 1 d. Olandijoje – draudimas megasunkvežimiams važiuoti blogomis oro sąlygomis
  2019-01-03

  Kaip praneša Transporto ir logistikos asocijacija Nyderlanduose, nuo sausio 1 d. Įsigalioja draudimas LHV (angl. Large heavy vehicle) vilkikams. Blogos oro sąlygos įstatyme įvardinamos kaip tokios, kurios gali sukelti pavojingas eismo situacijas, pvz. Plikledis, tankus rūkas, intensyvus lietus, audros ir stiprus vėjas.

  Skaityti toliau
 • 2019-aisiais – nauji sunkumai transporto sektoriui
  2019-01-03

  Su naujųjų metų pradžia ateina ir nauji išbandymai transporto sektoriui visoje Europoje – pradedant naujosios generacijos tachografais, ADR reformomis, baigiant darbo kodekso pakeitimais, Belgijos ir Vokietijos mokamų kelių tinklo plėtra.

  Skaityti toliau
  Austrijoje kils mokesčiai sunkiassvorėms transporto priemonėms
  2018-12-14

  Kitais metais kelių mokesčiai kils ir Austrijoje. Federalinė Transporto Ministerija išleido pirminį aktą, reglamentuojantį naujus kelių mokesčius Austrijoje. Jame numatyta, kad pagal įstatyminius infrastruktūros išlaidų patikslinimus, infliacija lygi 2,2%. EURO 6 emisijos klasės vilkikams, kaip ir seniau, bus taikoma mokestinė lengvata, tačiau pirmą kartą šios klasės vilkikams bus skaičiuojamas mokestis už oro taršą.

  Skaityti toliau
  Nuo 2019 m. sausio 1 d. Ispanijoje įsigalios draudimas leisti savaitinį poilsį vilkiko kabinoje
  2018-12-14

  Ispanijos Transporto ministerija pranešė, kad Ispanija prisijungia prie šalių, draudžiančių savaitinį poilsį leisti sunkvežimio kabinoje. Šis įstatymas įsigalioti turėjo dar šių metų liepą su Kelių Transporto Aktu (ROTT), tačiau dėl Europos Teisingumo Teismo sprendimas buvo nukeltas pusei metų.

  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  Nuo 2019 m. padidės kelių mokesčiai Vengrijoje
  2018-11-30

  Kelių mokesčiai padidės ne tik Vokietijoje, Prancūzijoje ir Belgijoje. Vengrijos vyriausybė taip pat praneša, kad nuo 2019 m. Vengrijos keliai kainuos daugiau – ypatingai Euro 3 ir Euro 4 emisijos klasės vilkikams.

  Skaityti toliau
  Belgijoje planuojama panaikinti prievolę pranešti apie komandiruojamus darbuotojus
  2018-11-30

  Belgija planuoja atsisakyti privalomo komandiruotės deklaravimo LIMOSA portale. Po Europos Komisijos kritikos dėl bendro įpareigojimo pranešti apie komandiravimą, Belgijos Karalystės vyriausybė priėmė sprendimą didžiajai daliai vartotojų nuo kitų metų panaikinti šį reikalavimą.

  Skaityti toliau
  Austrija. Tirolis nori įvesti dar daugiau sunkiasvorių transporto priemonių apribojimų
  2018-11-14

  “Antitranzitinis paketas” dėl Tirolio eismo apribojimų įsigalios 2019 m. rugpjūčio 1 d. Sektorinis sunkiųjų transporto priemonių ribojimas bus išplėstas ir tiems, kurie vykdo intermodalinį transportą (vykdo pervežimus keliomis skirtingų transporto priemonių rūšimis).

  Skaityti toliau
  Keičiasi minimalus valandinis atlyginimas Prancūzijoje ir Vokietijoje, didėja baudos už Loi Macron pažeidimus
  2018-11-14

  Primename, kad Prancūzijoje kovo 6 d. 2018 m. sprendimu rugsėjo 20 d. įsigaliojo įstatymo papildymas dėl nacionalinės kolektyvinės sutarties kelių transporto veiklai. Nuo šiol minimalus valandinis darbo užmokestis vairuotojui privalo būti 9,97 Eur, o aukštesnės kvalifikacijos (automobilių mechanikams, diagnostikams) transporto darbuotojams – ne mažesnis, nei 10,21 Eur/val.

  Skaityti toliau
 • 2019 m. pasikeis kelių mokesčių tarifai Belgijoje
  2018-10-31

  Nuo sausio 1 d. 2019 m. trys naujos kelių sekcijos Flandrijoje bus pridėtos į apmokestintų kelių tinklą. Be to, kelių operatorius Sofico paskelbė naujus kelių mokesčių tarifus Valonijai.

  Skaityti toliau
  Nuo naujųjų metų – kelių mokesčių tarifų pakitimai Prancūzijoje ir Vokietijoje
  2018-10-31

  Prancūzijoje kelių mokesčių tarifai padidės mažiau, nei 2018 m. Pagal kelių operatoriaus sutartį su Prancūzija, dėl infliacijos šalyje kasmet nežymiai padidėja kelių mokestis. Pagal ekonomikos specialistų spėjimus, 2018 m. infliacija siekė nuo 1,40 iki 2 proc. Vokietijoje 2018 m. buvo praplėstas apmokestintų kelių tinklas. Vokietijos vyriausybė praneša, kad 2019 m. vežėjai mokės daugiau už juos.

  Skaityti toliau
  Lapkričio mėn. eismo ribojimai Europoje
  2018-10-31

  Raskite visus Europoje galiosiančius eismo apribojimus lapkričio mėnesiui vienoje vietoje.

  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  Ispanijos vyriausybė praneša apie maksimalaus leistino greičio sumažėjimą
  2018-10-25

  Ispanijos vidaus reikalų ministras Fernando Grande-Marlaska pranešė, kad visiems nacionaliniams keliams, kuriuose dabar taikomas 100 km/h greičio limitas, maksimalus leistinas greitis sumažinamas iki 90 km/h.

  Skaityti toliau
  Nauja tachografų karta – jau kitais metais
  2018-10-25

  Europos Sąjunga patvirtino planus - nuo 2019 birželio 19 d. visoms naujoms komercinėms transporto priemonėms bus privaloma turėti išmaniuosius skaitmeninius tachografus. Toks reikalavimas užtikrins geresnę padėtį kelių saugumo atžvilgiu.

  Skaityti toliau
  Uždarytas viadukas A24 Berlynas-Hamburgas, Vokietija
  2018-10-11

  Jau šią savaitę pradėti kelio darbai tarp Hamburgo ir Berlyno. Viadukas greitkelyje A24 Neustadt-Glewe bus išmontuojamas ir vietoje jo pastatomas naujas. A24 link Hamburgo jau uždarytas nuo šio pirmadienio (spalio 8 d.).  

  Skaityti toliau
  Eismo apribojimai Švedijos pietinėje dalyje
  2018-10-11

  Vairuotojams, važiuojantiems Švedijos pietinėje dalyje, reiktų žinoti, kad nuo Spalio 11 d. (ketvirtadienis) E6 greitkelis Malmo vietovėje bus uždarytas abejoms eismo kryptims. Numatyti alternatyvūs keliai.

  Skaityti toliau
 • Eurovignette kaina išaugs
  2018-10-11

  Nuo 2019 m. liepos 1 d. numatoma, kad Eurovignette kaina EURO 4 ir žemesnės klasės vilkikams išaugs. Eurovignette galioja Olandijoje, Liuksemburge, Švedijoje ir Danijoje bei taikoma vilkikams virš 12 t.

  Skaityti toliau
  Artimiausi eismo ribojimai Vokietijoje ir Austrijoje
  2018-09-26

  Primename, kad spalio 3 d.,trečiadienį,Vokietijos ir Austrijos pasienyje (Brenner perėja) nuo 00:00 iki 22:00 galios eismo apribojimai. Jie apims Inntal greitkelį A12 ir Brenero perėją A13.

  Skaityti toliau
  Švedijoje – prievolė visoms ašims turėti žiemines padangas
  2018-09-26

  Nuo 2019 m. birželio mėnesio Švedijoje įsigalioja naujas reglamentas, keičiantis žieminių padangų nuostatus. Jau kitą sezoną visoje šalyje bus privaloma visoms komercinėms transporto priemonėms turėti žiemines padangas ant visų ašių – dabar toks reikalavimas galioja tik su varomosiomis transporto priemonės ašimis.

  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  Pritarta pakeistai atostoginių išmokų ir viršvalandžių apmokėjimų tvarkai Olandijoje
  2018-09-26

  Transporto ir logistikos asociacija (TLN) Olandijoje paskelbė apie svarbų sprendimą. Nuspręsta, kad vairuotojų atlyginimo priedai ir užmokestis už viršvalandžius bus mokami vairuotojui esant atostogose (užsienio vairuotojams - kadencijos pabaigoje). 

  Skaityti toliau
  Genujoje atidaryti nauji maršrutai krovininio transporto eismui
  2018-09-20

  Genuja nuo pat Morandi tilto griūties rūpinosi alternatyvių kelių paruošimu. Nuo rugsėjo 20 d. atidaryti avariniai maršrutai - dalis jau egzistuojančio kelių tinklo Autostrade per l’Italia, buvo išasfaltuotas ir praplatintas, kad būtų įgalintas eismas dviejomis juostomis abiejomis kryptimis.

  Skaityti toliau
  Didėjančios baudos už Crit’Air vignečių (lipdukų) pažeidimus
  2018-09-20

  Transporto priemonėms, važiuojančios Prancūzijos teritorijoje nuo 2016 m. liepos 1 d. privaloma turėti Crit’Air taršos klasės lipdukus, nurodančius azoto oksidų ir emisijos klasę. Primename, kad lipdukai gali būti šešių skirtingų tipų ir spalvų, priklausomai nuo transporto priemonės registracijos datos, energijos sąnaudų bei emisijos klasės.

  Skaityti toliau
  Vokietijos vežėjai nori padidinti maksimalų vilkiko bendrą leistiną svorį iki 44 tonų
  2018-09-20

  Septyniolika vežėjų organizacijų (chemijos, plieno, statybinių medžiagų vežėjai) siūlo padidinti bendrą leistiną vilkiko svorį. Šiuo metu jis yra 40 tonų, o vežėjai siekia jį padidinti iki 44 tonų. Pasiūlymas pateiktas Federalinei vyriausybei.

  Skaityti toliau
 • Lenkija. Vairuotojams didėja baudos už darbo/poilsio rėžimo taisyklių nesilaikymą, vežėjams – už leidimų nebuvimą bei kitus nusižengimus
  2018-09-13

  Lenkijoje už naktinio vairavimo laiko taisyklių nesilaikymą (kaip numatyta Straipsnio nr. 2 6a) dalyje dėl vairuotojų darbo laiko – naktinio vairavimo laikas yra 4 valandų trukmės periodas tarp 00:00 ir 07:00; šis aprašymas naudojamas tik nustatyti darbo laiko trukmę nakties metu) numatytos baudos iki 30 tūkst. zlotų (apie 6960 Eur). Pagal Straipsnį nr. 21 yra numatyta, kad jei vairuotojas dirba nakties metu, jo darbo laikas tą parą negali viršyti 10 valandų. Paros pradžia laikoma vairuotojo darbo laiko pradžia.

  Skaityti toliau
  Vokietija, kelių darbai A4
  2018-09-13

  Nuo rugsėjo 10 d. A4 greitkelyje, Vokietijoje, planuojama kelio darbų pradžia. Darbai tęsis iki spalio galo. Remontuojama atkarpa – Apolda-Weimar, Frankfurt kryptis. Eismo nukreipimas planuojamas į priešingą eismo kryptį.

   

  Skaityti toliau
  Prancūzijoje griežtinama Loi Macron (Macron Law) nusižengimų tvarka
  2018-09-13

  Rugsėjo 5 d. Prancūzijoje išleistas reglamentas nr. 2018-771(Apie laisvę rinktis profesinę ateitį) įgalino dar griežtesnes baudas dėl Loi Macron ir komandiravimo tvarkos taisyklių pažeidimo.

  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  M27, Didžioji Britanija – keblumai kelyje
  2018-09-05

  Dėl Romsey tilto renovacijos darbų, kitą mėnesį M27 greitkelis bus visiškai uždarytas – susisiekimas su Southampton ir Portsmouth uostais ir jų apylinkėmis bus sudėtingas. RHA praneša, kad vilkikų eismas bus daug lėtesnis.

  Skaityti toliau
  Už AdBlue emuliacijas arba jo nenaudojimą – baudos iki 20 tūkst. Eur
  2018-09-05

  Nuo Euro 5 ir 6 klasių atsiradimo, Europos reglamentas reikalauja, kad būtų rūpinamasi emisijos į atmosferą problema. Dauguma vilkikų gamintojų kaip AdBlue nusprendė naudoti SCR filtrą su amoniako katalizatoriumi, sumažinantį azoto oksidų emisiją 50%, o kietųjų dalelių emisiją beveik 75%,lyginant su transporto priemonėmis, gamintomis prieš 20 metų.

  Skaityti toliau
  2019 m. Tirolyje numatytas dar didesnis vilkikų eismo ribojimo dienų skaičius
  2018-08-29

  Pagal naujai išleistą tvarkaraštį, pirmąjį 2019 m. pusmetį (nuo sausio iki birželio mėnesio) numatyta 17 dienų, kai bus ribojamas vilkikų, kertančių Austrijos-Vokietijos sieną, kiekis. Nuo 5:00 iki 12:00 bus praleidžiami tik 250-300 vilkikų per valandą.

  Skaityti toliau
  Vokietijos vyriausybė: Maut kelių mokestis negalios hibridiniams vilkikams, varomiems elektra
  2018-08-29

  Vokietijos vyriausybė galutinai nusprendė palikti išimtį ir atleisti nuo Maut kelių mokesčių mokėjimo hibridinius sunkvežimius, nepaisant nuo to, kokį atstumą jie nukeliauja su elektros energija. Ši galimybė įsigalios 2019 m. sausio 21 d.

   

  Skaityti toliau
 • Eismo apribojimai Ponte Acciai di Genova (Italija), E40 link Calais ir Briuselio (Belgija)
  2018-08-29

  Rugpjūčio 20 d. įsigaliojo eismo ribojimas vilkikams, kurių masė didesnė nei 7,5 tonos. Jis galios Ponte Acciai di Genova tiltui (Oregina ir San Teodoro srityje). Šis ribojimas – prevencinė priemonė dėl Polcevera (A10) viaduko griūties ir galios neapibrėžtam laikotarpiui. Tuo tarpu Belgijoje nuo rugpjūčio 24 d. iki rugsėjo 3 d. greitkelyje E40, ruože Bertem-Heverlee (Leuven) bus atliekami remonto darbai.

   

  Skaityti toliau
  Vokietijoje norima panaikinti regioninius eismo apribojimus valstybinių švenčių metu
  2018-08-21

  Žemutinės Saksonijos Transporto Industrijos Federacija (GVN) reikalauja, kad eismo apribojimai valstybinių švenčių metu būtų panaikinti. Savo pranešime GVN kaip pavyzdį naudoja Reformacijos dieną (spalio 31 d.), kuri laikoma valstybine švente Žemutinėje Saksonijoje, tačiau yra rimta ekonominė problema visoms transporto industrijos kompanijoms.

  Skaityti toliau
  Nauja krovininių transporto priemonių inspekcijos stotis Austrijoje, A5
  2018-08-21

  A5 greitkelyje, Mistelbach apylinkėje, nuo Vienos keliaujantSchrick miesto Čekijoje kryptimi, įdiegta nauja krovinių transporto priemonių inspekcijos stotis. Transporto priemonių patikra vyksta tik elektroniniu būdu, vilkikui nereikia sustoti. Pamatuojami vilkiko gabaritai ir svoris.

  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  Genujos uostas – sunkiai pasiekiamas dėl tilto griūties. Rekomenduojamų aplinkkelių sąrašas
  2018-08-21

  Antradienį, rugpjūčio 14 d., Genujoje (Genoa), Italijoje iš 100 m aukščio griuvo didelė Ponte Morandi tilto dalis greitkelyje A10. Tilto, rekonstruoto 2016 m., griūtis pareikalavo mažiausiai 35 gyvybių. Dėl tragedijos, kurios priežastis vis dar neaiški, miesto uostas sunkiai pasiekiamas - tiltas buvo pagrindinė miesto jungtis. Eismas aplink tiltą visiškai uždraustas, pastatai evakuoti, miesto savivalda rūpinasi kuo greitesniu infrastruktūros atkūrimu. Išlieka rizika, kad likusios tilto dalys taip pat gali griūti.

   

  Skaityti toliau
  Naujas eismo apribojimas sunkiasvorių krovinių transporto priemonėms Austrijoje
  2018-08-16

  B166 Austrijoje įsigaliojo naujas eismo apribojimas sunkiasvorėms krovininėms transporto priemonėms. Gmunden apygarda apribojimą patvirtino liepos 12 dieną, o jis įsigalios 18 kilometrų B166 kelio ruože. Kelias, besidriekiantis per Gschutt perėją, bus uždraustas transporto priemonėms, kurių bendroji masė yra 3,5 t ir daugiau.

  Skaityti toliau
  Westkerke stovėjimo aikštelė (E40 link Calais) uždaryta
  2018-08-08

  Rugpjūčio mėnesį Westkerke stovėjimo aikštelė (E40 link Calais) bus uždaryta plėtros tikslais – kuriamos 77 papildomos stovėjimo vietos, sustiprinamas saugumas dėl nelegalių imigrantų. Jau žinoma, kad Calais uoste vairuotojams grėsmę kelia imigrantai bei kontrabandininkai.

  Skaityti toliau
  Austrijoje bandomi padidinti greičio limitai
  2018-08-08

  Austrijos vyriausybė nusprendė padidinti greičio limitą greitkeliuose. Tai – pirmas toks atvejis nuo 1970 m. Kaip praneša Lenkijos spauda, Austrijoje nuo rugpjūčio 1 d., dviejose A1 greitkelio sekcijose (Melk-Oed ir Knoten Haid-Sattledt) įsigaliojo 10 km/h padidintas greičio limitas. Nuo šiol šiose sekcijose galima važiuoti 140 km/h greičiu.

  Skaityti toliau
 • Prancūzijos greičio matuoklių sąrašas ir kontraversiškos nuomonės dėl greičio ribojimų
  2018-08-08

  Nuo liepos 1 d. Prancūzijoje įsigaliojo birželio 17 d. priimtas nuosprendis dėl greičio nacionaliniuose keliuose be atskyrimo centre ribojimo. Greičio limitas nuo 90 km/h sumažintas iki 80 km/h.

  Skaityti toliau
  Didėja baudos už Loi Macron nužengimus Prancūzijoje
  2018-07-31

  Prancūzijos vyriausybė patvirtino administracinių baudų taisyklių pataisymų projektą, susijusį su Darbo kodekso nuostatų pažeidimu ir darbuotojų komandiravimu. Diskutuoti vežėjams aktualūs darbo sutarties, atstovavimo Prancūzijoje ir minimalaus atlyginimo klausimai.

  Skaityti toliau
  Ispanijoje draudimas nakvoti sunkvežimio kabinoje atidėtas pusmečiui
  2018-07-31

  Ispanijoje turėjęs įsigalioti draudimas nakvoti sunkvežimio kabinoje atkeltas šešiems mėnesiams – iki 2019 m. sausio 1 d.

   

  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  Nuo liepos 1 d. padidėjo Belgijos kelių mokesčiai
  2018-07-31

  Nuo liepos 1 d. padidėjo Belgijos kelių rinkliava. Tarifas už kilometrą priklauso nuo ašių skaičiaus, emisijos klasės ir regiono, kurio keliais naudojamasi, pagal Viapass elektroninės sistemos skirstymą.

  Skaityti toliau
  Italija limituos vairuotojų be ilgalaikio kontrakto dislokavimą šalies teritorijoje
  2018-07-25

  Italijos vyriausybė išleido ministro dekretą, kuris limituos vairuotojų be ilgalaikio kontrakto dislokavimą Italijos teritorijoje. Nuo šiol darbdavys nebegali tęsti darbų su iki 36 mėnesių pratęstu laikinu kontraktu – laikotarpis buvo sutrumpintas iki 24 mėnesių.

  Skaityti toliau
  Seine-Nord kanalo konstrukcijos darbai prasidės 2020 m.
  2018-07-25

  Prancūzija nusprendė, kad 2020 m. pradedami Seine-Šiaurės Europa kanalo statybos darbai, kurie truks iki 2027 m. Apie planą pranešė Prancūzijos Ministras Pirmininkas Edouard Philippe.

  Skaityti toliau
  Skirtos baudos 103 vilkikų vairuotojams dėl poilsio rėžimo tvarkos nesilaikymo
  2018-07-25

  Žmogaus Aplinkos ir Transporto Inspekcija (ITL) per 6 pirmuosius šių metų mėnesius pagal Europos Teisingumo Teismo sprendimą skyrė 103baudas vairuotojams, kurie nesilaikė privalomojo 45 valandų savaitinio poilsio reikalavimų ir leido jį vilkiko kabinoje.

  Skaityti toliau
 • Italijoje – pasikeitimai kabotažinių pervežimų dokumentacijos reikalavimuose
  2018-07-17

  Italijos Vidaus Ministerija 2018 m. liepos 10 d. išleido aplinkraštį nr. 5507, detalizuojantį Italijoje komandiruojamų kabotažinių pervežimų vairuotojų komandiravimo sąlygas. Aplinkraštis patikslina vežėjo įsipareigojimus tiekiant kabotažo paslaugas Italijos teritorijoje ir nustato baudas už jų nevykdymą bei instruktuoja atitinkamas inspekcijos įstaigas.

   

  Skaityti toliau
  Naujienos A1 sertifikato išdavime. Aktualu darbdaviams
  2018-07-17

  Vienas iš svarbių elementų, aptartų šio mėnesio pradžioje Europos Komisijos, buvo ES socialinio draudimo sistemos koordinavimo reglamentas. To pasekoje, pakeistos tam tikros A1 sertifikato sąlygos. Europos komisijos atstovai pakomentavo patvirtintus pokyčius.

  Skaityti toliau
  N340, Ispanija – ruošiami eismo apribojimai
  2018-07-17

  Katalonijos vyriausybė ir Ispanijos Generalinė Transporto Direkcija ruošia eismo draudimą sunkiųjų transporto priemonių, su keturiomis arba daugiau ašių, eismui N340 ir N240 keliuose - aplinkeliai ves per AP7 ir AP2. 

  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  Tirolis, Austrija – papildomi vasaros apribojimai
  2018-07-12

  Tirolio vyriausybė praneša apie papildomus eismo apribojimus, galiosiančius vasarą. Stengiamasi kaip įmanoma labiau sumažinti vilkikų eismą šiame regione. Nuo birželio 30 iki rugpjūčio 25 d. vilkikų eismas bus draudžiamas visais likusiais vasaros šeštadieniais šiais laikais:...

  Skaityti toliau
  Uždarytas A24 greitkelis (Hamburgas) visiškai uždarytas
  2018-07-12

  7 kilometrų ilgio kelio atkarpa A24 greitkelyje (Hamburgas-Lenkijos siena) bus visiškai uždaryta iki rugpjūčio 19 d.Remonto darbai reikalauja, kad eismas būtų uždarytas abiejomis kryptimis. Bus keičiama kelio danga tarp Horner Kreisel žiedo ir Hamburg-Ost sankryžos.

   

  Skaityti toliau
  Kuro žymėjimo pasikeitimai Europos Sąjungoje
  2018-07-12

  Europos Parlamento ir Konsulato išleista ES Direktyva 2014/94/EU įsigalios šių metų spalį, kartu su atsirandančia nauja kuro žymėjimo sistema. Direktyva apibrėžia ES alternatyvaus kuro vystymosi ir dabartinius bei ateities Europos rinkos poreikius. Ji įpareigoja pagal naująjį žymėjimą identifikuoti kurą degalinėse bei naujas transporto priemones.

  Skaityti toliau
  Papildomi vasaros eismo apribojimai Vokietijoje
  2018-07-04

  Vokietijoje įvesti papildomi eismo apribojimai liepos ir rugpjūčio mėnesiams, galiosiantys krovininėms transporto priemonėms, praneša Federalinė Transporto ir Skaitmeninės Infrastruktūros ministerija.

  Skaityti toliau
 • Ispanijos transporto ministerija imasi priemonių prieš socialinį dempingą. Ispanija prisijungia prie Alliance du Routier
  2018-07-04

  Ispanijos transporto departamento vadovas, Jose Luis Abalos pateisino industrijos organizacijų lūkesčius ir pranešė, kad bus imtasi priemonių prieš nesąžiningus vežėjus. Ispanija prisijungia prie Alliance du Routier ir imsis intensyvios užsienio transportų kompanijų kontrolės.

  Skaityti toliau
  Lenkijoje imtasi veiksmų prieš tachografo manipuliacijas
  2018-06-27

  Lenkijos seimas nusprendė, kad reikia imtis griežtesnių veiksmų norint užkirsti kelią tachografo manipuliacijoms. Nuo šiol manipuliacijos bus baudžiamos daug griežčiau ir dažniau. Lenkijos kelių transporto inspekcija praėjusiais metais užfiksavo 1500 nusižengimus. Nuo šiol poilsio ir darbo laiko rėžimo nusižengimai bus fiksuojami ir transporto kompanijose bei taisyklose.

  Skaityti toliau
  Nuo 2019 m. Vokietijoje kyla minimalus atlyginimas
  2018-06-27

  Vokietijos vyriausybė, pagal įstatymą, kas du metus privalo pakelti minimalų valandinį atlyginimą. Šių metų birželio 26 d. įvyko Vokietijos parlamento posėdis, kuriame nuspręsta, kad nuo 2019 m. sausio 1 d. minimalus valandinis atlyginimas...

  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  Jungtinė Karalystė po Brexit nori likti bendro Europos tranzito dalimi
  2018-06-18

  Jungtinė Karalystė pateikė prašymą Europos Komisijai, išreikšdama norą likti Bendrosios Tranzito Konvencijos dalimi, praneša Evofenedex. „Po Brexit tai ženkliai sumažintų laukimo laiką ir eismo spūstis prie pasienio postų,“ sako vežėjų organizacija. Bendroji Tranzito Konvencija pagal Europos Sąjungos reglamentą apima Europos šalis nares, Norvegiją ir Šveicariją. 

  Skaityti toliau
  Eismo ribojimai Hamburge, Altona-Nord
  2018-06-18

  Hamburge įvesti dyzelinių transporto priemonių apribojimai. Jie taikomi dviejuose kelio ruožuose Altona-Nord rajone. Šie ruožai itin svarbūs sunkiosioms transporto priemonėms, keliaujančioms į uostą.

  Skaityti toliau
  Elbės tunelio uždarymas (Hamburgas, Vokietija)
  2018-06-18

  Artimiausiomis dienomis vairuotojai, kurių maršrutai driekiasi per Elbės tunelį, turės būti kantrūs. Vokietijos nacionalinis kelių, tiltų ir vandens telkinių ofisas praneša, kad antrasis tunelis uždaromas iki birželio 28 d. dėl renovacijos darbų.

  Skaityti toliau
  Naujos svorio kategorijos Vokietijos kelių rinkliavos įrenginiuose
  2018-06-13

  Nuo šių metų liepos 1 d. Vokietijos federaliniai keliai įeis į mokamų kelių tinklą. Toll Collect, kelių rinkliavos sistemos administratorius, pagal Federalinės Transporto ir Skaitmeninės Infrastruktūros ministerijos nurodymą, optimizavo sistemą ir naujai suskirstė svorio kategorijas. Nuo šiol kelių rinkliavos įrenginiuose matysite tokias kategorijas:...

  Skaityti toliau
 • Bavarija siekia, kad Tirolis sušvelnintų naktinius draudimus
  2018-06-13

  Bavarija nori, kad Tirolis palengvintų tranzitinio eismo sąlygas Brennero perėjoje ir sušvelnintų naktinius apribojimus. Iki pat šiol Tirolis vis dar vykdo „Blockabfertigung“ – eismo apribojimą, kuris numato, kad per sieną su Bavarija į Tirolį įleidžiamas tik tam tikras kiekis vilkikų per valandą. Tai sudaro milžiniškas eismo spūstis, net iki 80 km, Bavarijos pasienyje.

   

  Skaityti toliau
  ES tęsia kovą su socialiniu dempingu transporto sektoriuje – naujos priemonės
  2018-06-07

  Europos Parlamento Transporto Komisija birželio 4 d. priėmė seriją naujų sprendimų, kurie kovos su socialinio dempingo problema transporto sektoriuje. Jau priimtas sprendimas, kad komandiruojamam vilkiko vairuotojui privaloma mokėti tokį patį bent minimalų darbo užmokestį, kaip ir vietiniams darbuotojams toje pačioje srityje.

  Skaityti toliau
  Nuo 2030 m. Briuselis neįsileis dyzelinių transporto priemonių
  2018-06-06

  Nuo 2030 m. Briuselyje bus draudžiamos dyzelinės transporto priemonės – taip nusprendė Briuselio vyriausybė, patvirtindama Aplinkos apsaugos ministrės Celine Fremault planą.

  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  TLN kritikuoja ženkliai išaugsiančius Vokietijos kelių mokesčius
  2018-06-06

  Kitais metais Vokietijos Maut kelių tinklo mokestis išaugs 34 procentais. TLN spėjimu, dažniausiai Europoje naudojamiems 5 ašių vilkikams, priklausančių EURO 5 klasei, kelionės pabrangs 27 proc. Tačiau EURO 6 klasės keturių ašių vilkikams kelių mokestis padidės net iki 60 proc. Kelių rinkliava vien iš olandiškų vilkikų išaugs nuo 139 mln. Eur iki 186 mln. Eur.

  Skaityti toliau
  Italija prisijungė prie šalių, draudžiančių savaitinį poilsį vilkiko kabinoje
  2018-05-30

  Vis daugiau šalių prisijungia prie draudimo leisti savaitinį poilsį vilkiko kabinoje – praėjusią savaitę pranešėme apie Austriją, šią savaitę – Italijos eilė. Nuo šiol Italijos teritorijoje taip pat draudžiamas savaitinis poilsio atlikimas vilkiko kabinoje – šio įstatymo nesilaikymas kainuos nuo 425 iki 1701 Eur.

  Skaityti toliau
  Nuo birželio 1 d. – N-121-C (Navarre, Ispanija) uždarytas vilkikams 5 metams
  2018-05-30

  Navarra provincijos vyriausybės sprendimu, nuo birželio 1 d. N-121-C (Tudela-Tarazona) pietuose, sankryžos A-68 (Tudela) ir AP-68 uždaromos penkeriems metams vilkikams su 4 arba daugiau ašių. Taip pat nuspręsta, kad bus atidarytas naujas kelias į AP-15 greitkelį iš A-68, taip atidarant eismą Logrono kryptimi AP-68 greitkelyje.

  Skaityti toliau
  Atnaujintos Europos Sąjungos darbuotojų komandiravimo taisyklės
  2018-05-30

  Europos Sąjungoje komandiruojami darbuotojai privalės gauti ne mažesnį atlyginimą nei tokį patį darbą dirbantis tos pačios šalies vietinis darbuotojas – taip nusprendė Europos Parlamentas. Naujosios direktyvos nuostatos transporto sektoriui įsigalios nuo tada, kai bus pabaigti su „Mobilumo paketu“ susiję darbai. Balsavimas iš birželio mėn. buvo atkeltas į gegužės 29 d. Direktyva reguliuos ir socialinio dempingo bėdą Europoje.

  Skaityti toliau
 • Baudos už savaitinio poilsio leidimą kabinoje Austrijoje
  2018-05-23

  Austrijos Socialinių Reikalų ministerija patvirtino, kad dėl Europos Komisijos sprendimo nr. 561/2006, vairuotojai negali leisti savaitinio poilsio vilkiko kabinoje. Toks poilsis laikomas „nepakankamu“ ir rimtu pažeidimu. Tokius pažeidimus reguliuos ir stebės Austrijos eismo policija, remdamasi Motorinių transporto priemonių įstatymu (KFG) (Motor Vehicles Act),  ir Austrijos darbo inspekcija, remdamasi Įdarbinimo įstatymu (AZG) (Employment Law).

  Skaityti toliau
  Eismo ribojimai N-121-A Ispanijoje nuo birželio 4 d.
  2018-05-23

  Dėl renovacijos darbų ir Belate bei Almandoz tunelių uždarymo, nuo birželio 4 d. įsigalioja nauji eismo ribojimai Ispanijos N-121-A (Pamplona Behobia) ir N-121-B (Oronoz Mugairi-Dantxarinea) bei NA-1210 (Belate Pass) keliuose. Eismo ribojimai taikomi tik vilkikams su  4 arba daugiau ašių. Eismo ribojimai galios nuo 6:00 iki 22:00 iki Liepos 15 d., su didele pratęsimo galimybe.

  Skaityti toliau
  Belgijoje laikinai uždraustas naudojimasis vilkikų stovėjimo aikštelėmis
  2018-05-23

  Bettincourt, Belgijoje, 300 km nuo Kalė (Calais) uosto, stovėjimo aikštelė buvo uždaryta transporto priemonėms, kurių masė didesnė nei 3.5 t. Apribojimas galioja nakties metu, o Belgijos žiniasklaida kaip priežastį įvardina imigrantų problemą. E40 kelyje prie Waremme, kita stovėjimo aikštelė buvo uždaryta vilkikams nuo 20:00 iki 07:00. Vairuotojai, nepaisantys draudimo, gali netgi būti areštuoti.

  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  Kur įmontuoti išmanieji radarai Ispanijoje? 22 lokacijos
  2018-05-16

  Velolazeriai – modernūs policijos radarai, visai nesenai įmontuoti Ispanijos keliuose. Beveik nepastebimi dėl savo mažo dydžio bevieliai radarai gali fiksuoti dviejų eismo juostų judėjimą tuo pačiu metu, net jei judėjimas vyksta skirtingomis kryptimis. Radarai fiksuoja transporto priemones, judančias iki 250 km/h greičiu ir netgi vertina atstumą tarp jų.

  Skaityti toliau
  Eismo ribojimai gegužės 19-25 dienomis
  2018-05-16

  Sekmadienį, gegužės 20 d., švenčiamos Sekminės. Kai kurios Europos šalys šią šventę švenčia gegužės 21 d. Primename, kad vilkikams virš 12 t bus taikomi eismo apribojimai prieš ir per šventę.

  Skaityti toliau
  Vairuotojų komandiravimas Portugalijoje (kabotažiniams pervežimams)
  2018-05-16

  Portugalijos vyriausybė išleido įstatymą, reglamentuojantį prievolę mokėti minimalų atlyginimą transporto sektoriuje dirbantiems ir Portugalijoje komandiruojamiems vairuotojams. Įstatymas galios kabotažiniams pervežimams ir negalios tranzitui bei tarptautiniam prekių ir žmonių vežimui. Apie visas transporto operacijas ir pervežimus bus privalu pranešti atitinkamoms institucijoms, o vežėjas privalės paskirti atstovaujantį asmenį/įmonę, kuri kontaktuos su kontrolės institucijomis.

   

  Skaityti toliau
  Dėl pasienio patikrų - 80 kilometrų ilgio kamštis Tirolyje, Austrijoje
  2018-05-01

  Paskutinės pasienio patikros metu Brennero perėjoje, Tirolyje, vairuotojai buvo užstrigę 80 kilometrų ilgio kamštyje. Bavarijos greitkeliuose situacija buvo itin bloga – tūkstančiai vilkikų užstrigo maršrutuose per Tirolį. Policija taip pat turėjo daug darbo užtikrinant situacijos kontrolę.

  Skaityti toliau
 • Kelių rinkliava Vokietijoje kitais metais ženkliai išaugs
  2018-05-01

  Tolimųjų reisų vilkikai, kurių maršrutai driekiasi per Vokietiją, mokės daug didesnį Maut tinklo mokestį už kiekvieną kilometrą. Vokietijos vyriausybė ir ekspertų grupė išleido „Wegekostengutachten“ ataskaitą, kuria naudojamasi kaip gairėmis rinkliavos kainoms nustatyti. Kitais metais numatoma, kad sunkiosioms transporto priemonėms rinkliavos dydis išaugs ir susidarys iš trijų komponentų – kelių mokesčio, taršos mokesčio ir triukšmo mokesčio.

  Skaityti toliau
  Draudimai lenkti sunkvežimiams Saksonijoje, Vokietijoje
  2018-04-25

  Dėl transporto srauto, ypač vilkikų, Saksonijos teritorijoje Saksonijos Transporto ministerija išleido draudimą lenkti, taikomą sunkvežimiams. Draudimas galios tam tikru paros metu, bus taikomas 190 km ruože ir įsigalios šių metų gegužės pabaigoje. Tai bus priemonė skirta užtikrinti saugumą keliuose.

  Skaityti toliau
  Belgijos keliuose planuojama taikyti mažesnę kelių rinkliavą nakties metu
  2018-04-25

  Philippe De Backer, Belgijos valstybinis sekretorius, siekia įvesti mažesnę kelių rinkliavą vilkikams, kurie naudojasi keliais naktį ir taip siekia užtikrinti geresnį eismo srauto paskirstymą. Šiuo metu kelių rinkliavos dydis nepriklauso nuo paros laiko ir yra toks pat tiek dieną, tiek naktį ir vežėjai neturi rimtos priežasties vykdyti pervežimus nakties metu. De Backer siūlo paskatinti vežėjus tai daryti ir taip perkelti didelę dalį vilkikų eismo į tamsųjį paros metą, o tai turėtų sumažinti eismo kamščių kiekį dienos metu.

  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  Briuselis nori apriboti Tirolyje, Austrijoje vykstančią pasienio kontrolę
  2018-04-25

  Europos Komisija nori reguliuoti Tirolyje vykstančią vilkikų eismo kontrolę blokais. Šiuo metu Tirolyje galioja eismo ribojimas, kuris leidžia tik tam tikram kiekiui vilkikų per valandą įvažiuoti į teritoriją ir tai sukelia daug keblumų – nusitiesia ilgos eilės, pasienyje su Bavarija susidaro dideli eismo kamščiai. Europos Transporto Komisarė Violeta Bulc šį kontrolės metodą vadina „neproporcingu“.

   

   

  Skaityti toliau
  Rumunijos transporto kompanija nuteista už socialinį dempingą Belgijoje
  2018-04-17

  Bruges Apeliacinis teismas balandžio 16 d. pripažino Rumunijos kompaniją Kol Trans kaltą socialinio dempingo byloje. Kol Trans dirba Belgijoje kaip Cobelfret ir ECS subrangovas.

  Skaityti toliau
  Belgija ir Olandija dalinsis informacija, kad užkirsti kelią socialinei nelygybei
  2018-04-17

  Belgija ir Olandija elektroniniu būdu keisis informacija ir duomenimis, taip kovodamos su socialine nelygybe. Tokie informacijos mainai padės greičiau identifikuoti nelygybės atvejus ir imtis priemonių juos reguliuoti.

  Skaityti toliau
  Vokietija pateikė nuo liepos mėn. apmokestinamų kelių sąrašą
  2018-04-17

  Nuo liepos 1 d. Vokietijos apmokestintų kelių tinklas praplečiamas papildomais 40 tūkst. kilometrų. Šiuo metu sunkiasvorėms transporto priemonėms apmokestintų kelių tinklo dydis – 15 tūkst. km.

  Skaityti toliau
 • Socialinio dempingo, nelygybės bei darbo-poilsio rėžimo ateitis kelių transporte
  2018-04-10

  Gegužės pabaigoje Europos Komisija rengiasi išleisti oficialų dokumentą, apibrėžiantį socialinio dempingo problemą Europoje. Manoma, kad šis dokumentas darys didelę įtaką kelių transporto sektoriuje ateinančius 20 ar 30 metų.

  Skaityti toliau
  Prancūzija planuoja apmokestinti užsienio vilkikus
  2018-04-10

  Prancūzijos Transporto Ministerija praneša apie naują mokestį vilkikams, kuris galimai įsigalios 2020 m. Prancūzijos vežėjai reiškia nepasitenkinimą tokiais planais, apie kuriuos imta kalbėti dar 2017 m. liepą.

  Skaityti toliau
  Eismo apribojimai gegužės 7-8 d. Prancūzijoje dalinai atšaukti
  2018-04-10

  Prancūzijos Transporto Ministerija praneša, kad eismo apribojimai gegužės 7-8 d. dėl valstybinių švenčių (Pergalės diena ir Kristaus paėmimo į dangų diena), atšaukiami. Turėjo būti draudžiamas vilkikų, kurių didžiausias leistinasis svoris viršija 7,5 t, eismas

  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  Eismo ribojimai Vokietijoje (gegužės pab.)
  2018-04-03

  Nuo gegužės pabaigos Vokietijoje, Saksonijoje įsigalios eismo apribojimai šiose greitkelio sekcijose: 
  A4 (Hermsdorf – Ohorn, Thuringen kryptis) 
  A14/A4 (Nossen – Nossen-Ost, Dresden kryptis)...

  Skaityti toliau
  Papildomi eismo apribojimai Austrijoje
  2018-04-03

  Prie jau esamų eismo ribojimų Austrijoje įsigalios papildomi apribojimai tranzitiniams keliams, vilkikams, kurių bendroji masė didesnė nei 7,5 t. Apribojimai galios greitkeliuose A12 (Inntalautobahn) ir A13 (Brennerautobahn). Apribojimų periodai priklausys nuo judėjimo krypties.

  Skaityti toliau
  Slovėnijoje įsigaliojo DarsGo kelių mokesčių surinkimo sistema
  2018-04-03

  Primename, kad nuo balandžio 1 d. Slovėnijoje ėmė veikti „DarsGo“ – nauja kelių mokesčių surinkimo sistema. Kelių mokesčiai galioja transporto priemonėms, kurių maksimali leistinoji masė viršija 3,5 t. Šių transporto priemonių vairuotojai turi užsiregistruoti sistemoje ir įmontuoti „DarsGo“ įrenginį transporto priemonėje. Lengvesnėms transporto priemonėms toliau galioja vinječių sistema.

  Skaityti toliau
  Eismo ribojimai Tirolyje (Austrija)
  2018-03-27

  Austrijos valdžia nusprendė ir toliau taikyti eismo apribojimus Kufstein-Nord pasienio punkte. Išleistas kalendorius, kuriame nurodytos datos, kai jie bus taikytini. Numatytos 25 dienos iki lapkričio mėnesio, per kurias bus limituojamas pravažiuojančių vilkikų kiekis. 

  Skaityti toliau
 • Briuselis siūlo į trečią Mobilumo Paketą įtraukti elektroninį CMR
  2018-03-27

  Europos Komisija siūlo kartu su trečiu Mobilumo Paketu įdiegti ir elektroninį CMR visoje Europos Sąjungoje, praneša DSLV. Iki šiol tokia praktika buvo taikoma tik individualiai, Europos Sąjungos šalių viduje. Po CLECAT atliktos ekspertizės nuspręsta pamėginti įdiegti ir tarptautinę elektroninių dokumentų sistemą transporto srityje. Pirminis tokių dokumentų variantas bus paruoštas ne anksčiau gegužės mėnesio.

  Skaityti toliau
  Nuo balandžio 1 d. didėja Mont Blanc tunelio mokestis
  2018-03-19

  Nuo balandžio 1 d. mokestis už Mont Blanc tunelį didės. Mokesčio pokyčiai galios EURO 3 emisijos standarto vilkikams. SITMB, Italijos kompanija, valdanti Mont Blanc tunelį, pranešė, kad kainos kils maždaug 5 proc. (dabartinė tunelio kaina – 59,8-75,1 Eur su PVM). Toks sprendimas priimtas siekiant pagerinti Aosta ir French Arve slėnių oro kokybę.

  Skaityti toliau
  Pasikeitimai Šveicarijos kelių rinkliavos sistemoje
  2018-03-19

  Šveicarija prisitaikys prie EETS (Europos Elektroninė Kelių Rinkliavos Sistema) reikalavimų - kovo 9 d. buvo išleistas pakeitimų rinkinys dėl kelių mokesčių krovininiam transportui. Šveicarijos vyriausybė praneša, kad pasikeitimai įsigalios gegužės 1 d. ir galios užsienio transporto kompanijoms.

  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  Nuo 2023 metų Olandijoje įsigalios kilometrinis kelių mokestis vilkikams
  2018-03-19

  Nyderlandų Transporto Ministrė Cora van Nieuwenhuizen pristatė veiksmų planą, pagal kurį įsigalios kelių mokestis vilkikams. Nors laikomasi nuomonės, kad, sekant kaimyninių šalių pavyzdžiu, mokestis turi įsigalioti kuo greičiau, tačiau tai planuojama įvykdyti tik 2023 metais.  

  Skaityti toliau
  47 vairuotojai nubausti dėl savaitinio poilsio reglamento nesilaikymo
  2018-03-12

  Aplinkos ir Transporto Inspekcija (ILT) Nyderlanduose informavo, kad per vasario mėnesį dėl privalomojo savaitinio poilsio leidimo vilkiko kabinoje reglamento nesilaikymo buvo nubausti 47 vairuotojai.

   

  Skaityti toliau
  Vilkikai Danijos stovėjimo aikštelėse galės praleisti tik iki 25 valandų
  2018-03-12

  Praėjusią savaitę Danijos Parlamentas pritarė naujam reglamentui, pagal kurį vilkikų vairuotojai Danijoje negalės stovėti stovėjimo aikštelėse ilgesniam laikotarpiui nei 25 valandos. Nuo 2018 m. liepos 1 d. įsigaliosiantis naujas draudimas draus ir ilgesnį nei 25 valandų vilkikų stovėjimą prie motelių.

  Skaityti toliau
  Eismo ribojimai kovo mėnesį
  2018-03-06

  Dėl valstybinių švenčių eismas bus ribojamas: Vengrijoje – kovo 14 d. 22:00 iki kovo 15 d. 22:00 (Revoliucijos diena), Lichtenšteine – kovo 19 d. 00:00 iki 23:59 (Šv. Juozapo diena). Dėl artėjančių šv. Velykų eismo apribojimai taikomi šiose šalyse:...

  Skaityti toliau
 • Vis daugiau eismo draudimų dyzelinu varomoms mašinoms Prancūzijoje
  2018-03-06

  Prancūzijos spauda praneša, kad dėl oro taršos ilgalaikiai eismo apribojimai dyzelinu varomoms mašinoms nuo šiol apims ir Drome teritoriniame departamente. Tai reiškia, kad tokie draudimai bus įsigalioję jau 24-tame departamente ir pranešama, kad jų kiekis vis didės.

  Skaityti toliau
  Paskelbta savaitinio poilsio leidimo vilkiko kabinoje draudimo įsigaliojimo Ispanijoje data
  2018-03-06

  Anksčiau rašėme, jog Madrido regiono Transporto Organizacijų federacija  patvirtino, kad Infrastruktūros ministerija ruošia įstatymą, kuriuo draus 45 val. savaitinio poilsio leidimą vilkiko kabinoje. Buvo manoma, kad baudos įsigalios iki liepos 1 d.

  Skaityti toliau
  Prancūzijoje – baudos už savaitinio 45 val. poilsio nusižengimus Ispanijoje, Belgijoje – už pažeidimus Vokietijoje
  2018-02-27

  Olandijos žiniasklaida pataria vairuotojams turėti įrodymų, kad savaitinis poilsis buvo atliktas ne vilkiko kabinoje. „Regis, baudos imamos skirti ir vairuotojams, tiesiog negalintiems įrodyti, kad jis nenakvojo sunkvežimio kabinoje“ sakė  „Transport in Nood“ atstovas spaudai. Jis pataria turėti čekius, GPS nuorodas ar nuotraukas, įrodančias poilsio vietą.

  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  Trijuose nacionaliniuose Ispanijos keliuose – eismo apribojimai vilkikams
  2018-02-27

  Dėl saugumo keliuose užtikrinimo DGT nusprendė įvesti kelis naujus eismo ribojimus sunkiasvorėms transporto priemonėms. Sunkvežimiai, kurių didžiausia leistinoji masė yra daugiau nei 7.5 t ir turi 4 arba daugiau ašių, negalės važiuoti keliais N-124, N-232 (La Rioja) ir N-340. Šiuose keliuose įvyksta statistiškai daug eismo įvykių, todėl manoma, kad šis sprendimas – prevencinė priemonė.

  Skaityti toliau
  Panaikinta prievolė deklaruoti Liuksemburge komandiruojamų darbuotojų minimalų darbo užmokestį
  2018-02-27

  Vežėjams nebereiks deklaruoti Liuksemburge komandiruojamų darbuotojų minimalaus darbo užmokesčio, informuoja "Inspection du travail et des mines" portale buvo paskelbtas pranešimas.

   

  Skaityti toliau
  Vokietija, A7, Kylis-Hamburgas – kelio platinimo darbai
  2018-02-20

  Perspėjame, kad važiuojantiems keliu A7 šiaurės-vakarų Vokietijoje link Hamburgo, nuo kovo iki spalio mėnesio gali tekti susidurti su nemažais kamsčiais bei vėlavimais. A7 atkarpose Hamburg-Nordwest, Kiel pietvakarinėje dalyje ir ties Bordesholm vyksta greitkelio platinimo darbai.  Visa greitkelio atkarpa bus praplėsta iki 3 eismo juostų abiejomis kryptimis.

  Skaityti toliau
  Eismo apribojimai vilkikams virš 7,5 t Ile-de-France
  2018-02-12

  Dėl visą pastarąją savaitę besitęsusių prastų oro sąlygų ir sniego, Prancūzijos sostinės policija paskelbė apie sunkiasvorių krovininių transporto priemonių, kurių bendra leistinoji masė yra didesnė nei 7,5 t, eismo draudimą.

  Skaityti toliau
 • Briuselio istorinis miesto centras - uždarytas vilkikams
  2018-02-12

  Briuselio miesto taryba nusprendė, kad vilkikai, kurių bendra leistinoji masė yra virš 7,5 t, nuo šiol nebegalės įvažiuoti į istorinį Belgijos sostinės centrą ir naudotis keliais aplink Grand Place (Didžioji Aikštė). Manoma, kad šis sprendimas padidins eismo saugumą miesto centre.

  Skaityti toliau
  Eismo apribojimai Brenerio perėjoje, Tirolyje (Austrija)
  2018-02-12

  Italija, Austrija ir Vokietija planuoja skatinti vairuotojus vengti Brenerio perėjos per Alpes, kaip praneša Vokietijos žiniasklaida po šių trijų šalių eismo ministrų susitikimo. Manoma, kad mokestis už perėją gali ženkliai išaugti, o minėtosios šalys siekia kuo didesnę dalį krovinių transportavimo vykdyti traukiniais.

  Skaityti toliau
  Austrijoje didėja minimalus valandinis atlyginimas
  2018-02-06

  Krovininių vilkikų vairuotojams, vykdantiems pervežimus Austrijos teritorijoje, nuo šių metų pradžios privalo būti mokamas didesnis minimalus valandinis atlyginimas. Šis įstatymas taikomas visoms transporto operacijoms išskyrus tranzitą, apie kurį turi būti pranešta prieš vairuotojo atvykimą į Austrijos teritoriją.

  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  Ispanijos eismas paralyžiuotas dėl sniego
  2018-02-06

  Ispanijoje – itin sudėtingos eismo sąlygos dėl sniego beveik 400 kelių. Ispanijos kelių policijos centrinė valdyba (DGT) perspėja, kad 288 kelių atkarpose sunkvežimių eismas uždarytas dėl sniego, ledo, lietaus ir vėjo. Eismo sąlygos realiu laiku gali būti stebimos DGT tinklalapyje.

  Skaityti toliau
  Bulgarijoje keičiasi rinkliavos dydžiai už naudojimąsi keliais
  2018-01-29

  Bulgarijoje nuo sausio 1 d. didėja rinkliavų dydžiai už naudojimąsi kelių infrastruktūra. Keičiasi ir galiojimo laikas bei vinječių kaina.

  Skaityti toliau
  Ispanijoje - baudos už savaitinio poilsio leidimą vilkiko kabinoje
  2018-01-29

  Ispanija taip pat atsakė į Europos Teisingumo Teismo sprendimą drausti vairuotojams leisti savaitinį 45 val. poilsį transporto priemonės kabinoje, priimtą 2017 m. gruodžio 20 d.

  Skaityti toliau
  Didėja rinkliavų dydžiai Italijos keliuose
  2018-01-16

  Nuo sausio 1 d. didžioji dalis Italijos kelių valdytojų padidino rinkliavos dydžius. Teismo sprendimu, nuo šiol į kainą už pravažiavimą yra įskaičiuojami ir mokesčiai, padengiantys išlaidas už praėjusius metus. Pravažiavimas A5 kelio 31,4 km ilgio atkarpa (Aosta-Montblanc) kainuoja 53% daugiau nei praėjusiais metais.

  Skaityti toliau
 • 7 šalys – 1 aparatas
  2018-01-16

  Kelių mokesčius Prancūzijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Italijoje, Austrijoje, Lenkijoje (A4) ir Belgijoje (KCS sistema) nuo šiol galite apmokėti 1 aparatu – Vialtis Telepass SAT.

  Skaityti toliau
  Maksimalaus leistino greičio apribojimo pasikeitimai Ukrainoje ir Austrijoje
  2018-01-08

  Ukrainoje maksimalus leistinas greitis gyvenvietėse nuo 2018 m. sausio 1 d. sumažinamas nuo 60 km/h iki 50 km/h. Tikimasi, kad šis pakeitimas sumažins mirtingumą keliuose ir prisidės prie saugumo standartų užtikrinimo. Naujasis Austrijos transporto ministras Norbertas Hoferis kalba apie planus atšaukti galiojančius naktinius greičio ribojimus vilkikams.

  Skaityti toliau
  Toll Collect atnaujinimai ir pasikeitimai
  2018-01-08

  Nuo 2018 m. liepos 1 d. Vokietijoje reikės mokėti kelių mokesčius už visus federalinius magistralinius kelius, todėl Toll Collect keičia programinę įrangą ir kelių aparatai yra palaipsniui atnaujinami nuotoliniu būdu.

  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  Eismo apribojimai ir naujas kelių mokestis Ispanijoje
  2018-01-02

  Ispanijos nacionalinis kelių transporto komitetas informuoja, kad Guipúzcoa provincijoje sausio 2-6 dienomis bus stabdomas vietinių ir tarptautinių sunkvežimių eismas, pakrovimas ir iškrovimas. Apribojimai taikomi ir pasienio su Prancūzija kirtimo poste ties Irun. Šiuo laikotarpiu vyks streikai dėl naujo kelių mokesčio, įvedamo šiame regione, įsigaliosiančio nuo sausio 1 d., kurio tarifai bus tokie:...

  Skaityti toliau
  Prancūzijoje didėja minimalus valandinis darbo užmokestis
  2018-01-02

  Nuo sausio 1 d. Prancūzijoje 1,24 proc. didėja minimali alga. Informacija aktuali Prancūzijoje vairuotojus komandiruojantiems vežėjams. Minimalus valandinis darbo užmokestis nuo šių metų pradžios yra toks...

  Skaityti toliau
  Olandija. Informacija dėl savaitinio 45 val. poilsio ir komandiruojamų darbuotojų deklaravimo
  2018-01-02

  Europos Sąjungos teisingumo teismui pateikus paaiškinimą, kad negalima pasinaudoti Reglamente nurodytais reguliariais savaitinio poilsio laikotarpiais būnant transporto priemonėje, nesilankantiesiems draudimo Olandijoje pradedamos taikyti sankcijos.

  Skaityti toliau
  2020 m. visa Valonija taps žemos emisijos zona
  2017-12-13

  Briuseliui įsteigiant savo LEZ nuo 2018 m. pradžios ir paskelbus apie emisijos lipdukų sistemos įsteigimą, Valonijos vyriausybė pritarė naujiems emisijos standartams, kurie visą Valonijos regioną de facto pavers žemos emisijos zona (LEZ) nuo 2020. Visos transporto priemonės privalės turėti eko-lipduką priklijuotą ant priekinio mašinos stiklo, panašiai kaip Crit’Air Sistema Prancūzijoje.

  Skaityti toliau
 • Priminimas apie gruodžio 18 d. eismo apribojimus Prancūzijoje
  2017-12-13

  Primename, kad gruodžio 18 d. nuo 06:00 iki 10:00 tam tikrose Prancūzijos vietovėse galios eismo apribojimai vilkikams, kurių bendroji masė didesnė nei 7,5 t: A10 nuo susijungimo su A6a ir A6b iki RN20 (Champlan), A106 nuo jungties su A6b iki Orly oro uosto...

  Skaityti toliau
  Dėl sniego Belgijoje – apsunkintos eismo sąlygos
  2017-12-12

  Dėl savaitės pradžioje iškritusio sniego Belgijos Kelių Agentūra ir Met Biuras skelbia oranžinio kodo aliarmą ir pataria atkelti visas įmanomas keliones, perspėdama apie pavojingas eismo sąlygas, slidžius kelius ir kamščius. Dėl intensyvaus eismo kelininkams sudėtinga tvarkytis su sniegu.

   

  Skaityti toliau
  Olandijoje įsigalios baudos už 45 valandų poilsio laiko leidimą vilkikų kabinose
  2017-12-12

  Šios savaitės pradžioje Olandijos įstatymų leidžiamoji institucija priėmė sprendimą dėl baudų už 45 valandų poilsio laiko leidimą vilkikų kabinose. Šis sprendimas priimtas dėl to, nes aplinkinėse valstybėse, tokiose kaip Vokietija ir Belgija, tokios baudos jau galioja, todėl norima išvengti perpildytų stovėjimo aikštelių problemos.

  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  Atnaujinti krovininio transporto eismo ribojimai Jungtinėje Karalystėje
  2017-12-05

  Jungtinės Karalystės Vežėjų asociacija (RHA) paskelbė apie atnaujinimus krovininio transporto judėjimo apribojimams 2018 m. Valstybinių švenčių dienomis eismas nėra ribojamas, tačiau galioja tam tikri vietos apribojimai.

  Skaityti toliau
  Belgijoje – rinkliavos N1 vilkikams
  2017-12-05

  Kaip praneša Satellic, trys Belgijos regionai nusprendė, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. rinkliava už nuvažiuotą atstumą bus taikoma ir transporto priemonėms, kurių maksimali leistinoji masė neviršija 3,5 t - N1 kategorijos transporto priemonėms, kurių kėbulo kategorija yra BC.

  Skaityti toliau
  Valonijoje įsigalios taršos lipdukai
  2017-12-05

  Valonijos aplinkosaugos ministras Carlo Di Antonio pranešė, kad yra dirbama prie naujo įstatymo – norima, kad Valonijoje galiotų taršos lipdukų sistema, panaši į Prancūzijos Crit’Air, įsigaliojusi šių metų pradžioje, apie kurią rašėme čia.

  Skaityti toliau
  Bulgarijoje – teisės aktų pakeitimai dėl žieminių padangų
  2017-11-20

  Nuo lapkričio 15 d. iki kovo 1 d. visos transporto priemonės Bulgarijoje turi būti su žieminėmis padangomis arba padangomis, kurių protektoriaus gylis – ne mažesnis nei 4 mm. Pakeitimai įsigaliojo praėjusiųjų metų lapkritį. Iki tol leidžiamas padangų protektorių gylis siekė vos 1,6 mm.

  Skaityti toliau
 • Belgija, Zeebrugge - sulaikyta 112 vilkikų
  2017-11-20

  Pranešama, kad Zeebrugge (Vakarų Flandrija) Federalinė Policija ir inspekcijos tarnybos sekmadienį tikrino North Sea Express (NSE). Buvo sulaikyti 112 Slovakijos įmonės ETL (NSE filialas) vilkikų ir apieškota įmonės būstinė. Tuzinai rumunų vairuotojų apklausiami – įtariamas socialinis dempingas. 

  Skaityti toliau
  Estijoje – kelių mokestis sunkvežimiams
  2017-11-20

  2018 m. Sausio 1 d. įvedamas kelių mokestis visiems sunkvežimiams, kurių masė didesnė nei 3,5 t. Mokesčio dydis priklausys nuo bendrosios transporto priemonės masės, emisijos klasės ir ašių skaičiaus bei bus mokamas už tam tikrą laikotarpį, kurio metu bus naudojamasi keliais.

  Skaityti toliau
  Minimalaus darbo užmokesčio pasikeitimai Prancūzijoje (Loi Macron)
  2017-11-13

  Loi Macron Prancūzijoje įsigaliojo nuo praėjusiųjų metų liepos. Šių metų Spalio 23 dieną Prancūzijos Ministre de la Transition écologique et solidaire puslapyje buvo išleisti pakeitimai dėl valandinio darbo užmokesčio. 

  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  Didžiojoje Britanijoje – baudos už nakvojimą netinkamai pastatyto vilkiko kabinoje
  2017-11-13

  DSVA praneša apie įsigaliojančias baudas, kurios bus taikomos vilikų, pastatytų netinkamoje vietoje, vairuotojams, leidžiantiems 45 valandų poilsį sunkvežimio kabinoje. Baudos įsigaliojo nuo lapkričio 1 dienos. Šiuo metu baudos dydis siekia beveik 340 eurų (300 svarų), tačiau jis didės.

  Skaityti toliau
  Eismo apribojimai Mont Blanc tunelyje
  2017-11-06

  Lapkričio ir gruodžio mėnesiais Mont Blanc tunelyje vyks techninės priežiūros darbai. Dėl jų laikinai apribojamas transport priemonių eismas. Lapkričio 14-16, Lapkričio 28-30, Gruodžio 12-13 nakties metu (22:30-06:00) bus leidžiamas tik vienos krypties eismas. Eismo grafikas nurodytas žemiau pateiktoje lentelėje.

  Skaityti toliau
  Prancūzija, Greitkelis A16 – eismo ribojimai važiuojant Echinghen viaduku
  2017-11-06

  Sanef praneša, kad nuo lapkričio 6 d. iki šių metų pabaigos pradedami taikyti eismo ribojimai transporto priemonėms, važiuojančioms per d’Echinghen viaduką. Manoma, kad ribojimų terminas gali būti pratęstas ir ilgesniam laiko tarpui, priklausomai nuo aplinkybių.Eismas ribojamas maršrute Isques (nr. 28) ir Boulogne-Port (nr. 29) – eismas vyks viena juosta (žr. žemėlapį).

  Skaityti toliau
  Keičiasi baudų dydžiai Belgijoje ir Vokietijoje
  2017-10-31

  Bundesrat nusprendė, kad vairutojai, kurie blokuoja avarinių tarnybų kelią ar naudojasi mobiliuoju telefonu vairuodami, bus baudžiami didesnėmis baudomis. Vairuotojas, kuris naudojasi mobiliuoju telefonu, kompiuteriu, planšetiniu kompiuteriu vairuodamas turės sumokėti 40 eurų didesnę baudą – 100 eurų. 

  Skaityti toliau
 • Estijoje sumažintas maksimalus leistinas greitis
  2017-10-31

  Estijos automobilių ir kelių departamentas praneša, kad nuo spalio 25 d. Estijoje įsigaliojo sezoniniai greičio apribojimai. Staigios oro permainos lėmė tokio sprendimo priėmimą – laukiama eismo sąlygų pablogėjimo, sniego. Iki šiol galiojęs 110-100 km/h maksimaliai leistinas greitis sumažinamas iki 90 km/h.

  Skaityti toliau
  Prancūzijoje – 8 centais brangesnis dyzelinas
  2017-10-30

  Preliminariais skaičiavimais, dyzelinas Prancūzijoje brangs apytiksliai 8 centais už litrą - Prancūzijos vyriausybė nusprendė, kad dyzelino akcizas didės daugiau nei 10 proc. Bruno Le Maire, Prancūzijos Ekonomikos ir Finansų Ministras pranešė, kad kaina ketverius metus bus keliama palaipsniui – maždaug 2,6 ct kasmet. Macron vyriausybė taip pat planuoja didinti ir benzino akcizą, bet manoma, kad kainoms degalinėse tai įtakos neturės.

  Skaityti toliau
  Belgijoje – papildomos eismo juostos piko laikui. 2018 m. - žemos emisijos zonų plėtra
  2017-10-24

  Briuselyje, E40, bus atidaryta papildoma eismo juosta, skirta išvengti kamščiams piko metu. Juosta veiks tarp Groot-Bijgaarden ir Affligem. Papildomos tokios juostos bus įrengtos ir prie Ghent, Leuven ir Beringen miestų. Šių papildomų juostų statybai skirta 64 mln. eurų. AWV praneša, kad pradedamas pasiruošimas papildomos 12-kos kilometrų eismo juostos statybai 2018 vasarą. 

  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  Spalio 31 d. ir Lapkričio 1 d. eismo ribojimai Europoje
  2017-10-23

  Primename, kad šiomis dienomis galios tokie eismo ribojimai: Spalio 31 d.
  Slovėnijoje – 500-oji Reformacijos diena. Eismas draudžiamas 8:00-21:00; Vokietijoje – 500-oji Reformacijos diena. Eismas draudžiamas nuo 00:00 iki 22:00 sunkvežimiams ir transporto priemonių junginiams, kurių bendroji masė yra 7.5 t ir daugiau.
  Liuksemburge nuo 21:30 iki 00:00 draudžiamas eismas link Prancūzijos, o nuo 23:30 iki 00:00 – link Vokietijos.

  Skaityti toliau
  Nuo 2030 metų Paryžiuje bus leidžiama važiuoti tik elektromobiliams
  2017-10-23

  Paryžiaus merė Anne Hidalgo pranešime spaudai paminėjo, kad visos kuru varomos transporto priemonės nuo 2030 metų nebegalės įvažiuoti į Paryžiaus teritoriją, o nuo 2024 metų, kai Paryžiuje vyks Vasaros Olimpinės žaidynės  – dyzelininių variklių transporto priemonės. Mieste bus tik elektrinių variklių transporto priemonių eismas.

  Skaityti toliau
  Perspėjimas apie streikus Prancūzijoje ir Belgijoje
  2017-10-17

  Prancūzijoje šiandien ir artimiausiomis dienomis vyksta streikai. Sąjungos kovoja prieš Emmanuel Macron darbo įstatymų reformą. Prancūzijos prezidentas apie šiuos veiksmus šnekėjo nuo tada, kai laimėjo rinkimus. Jau rašėme, kad planuojama lengvinti atleidimo sąlygas bei sumažinti ligos išmokas.

  Skaityti toliau
  Čekijoje – sugriežtintos komandiravimo taisyklės
  2017-10-17

  Įsigalioja nauja tvarka – dokumentai, patvirtinantys vairuotojo įsidarbinimą, privalo būti išversti į čekų kalbą. Šiuos dokumentus vairuotojas privalo turėti su savimi. Už šios taisyklės nevykdymą darbdaviui, deleguojančiam darbuotojus, bus skiriama bauda iki 20 tūkst. eurų. Taisykles rusų kalba...

  Skaityti toliau
 • Didžiojoje Britanijoje uždraustas kassavaitinis poilsis sunkvežimio kabinoje
  2017-10-17

  Didžioji Britanija pasekė Vokietijos pavyzdžiu ir nuo Lapkričio 1-osios ima taikyti baudas vairuotojams, leidžiantiems 45 valandų poilsį sunkvežimio kabinoje ar neformalioje poilsio vietoje. Nevykdantiems reikalavimų – baudos iki 300 svarų.

  Skaityti toliau
  Skaitmeniniai tachografai – privalomi nuo 2019 m. Kas pasikeis?
  2017-10-10

  Europos komisijos sprendimu nuo 2019 m. bus įvestas reikalavimas krovininėse transporto priemonėse įdiegti išmaniuosius skaitmeninius tachografus. Paskelbtas Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) 2016/799 Nr. 165/2014, kuriame nustatomi tachografų ir jų komponentų konstrukcijos, bandymo, įrengimo, naudojimo ir remonto reikalavimai.

  Skaityti toliau
  Ilgai lauktas kelias Dresdenas-Praha atidarytas pilnu pajėgumu
  2017-10-10

  27 metai nuo statybų pradžios, greitkelis, jungiantis Prahą ir Dresdeną – pilnai atidarytas. Visos keturios eismo juostos atidarytos visame maršrute. D8 greitkelis – Čekijos E5 dalis. Tai svarbus tarptautinis kelias, kuris, kartu su Vokietijos A17, greitkeliu jungia Prahą ir Dresdeną.

  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  Magistraliniame kelyje A6 - net penkis KET pažeidimus fiksuojanti įranga
  2017-10-09

  Būkite itin budrūs važiuodami magistraliniu keliu A6, maršrutu Kaunas – Zarasai – Daugpilis. Kelyje iš Jonavos į Kauną, 28 kilometre Jonava sumontuota nauja įranga, kuri fiksuos net penkis KET pažeidimus. 

  Skaityti toliau
  Ispanijoje – nauji, kitokie radarai
  2017-10-09

  50 naujų radarų buvo įdiegti Ispanijoje praėjusį mėnesį. Nauja įranga fiksuos pažeidėjus, kurie važiuoja neužsisegę saugos diržų. Iš viso įdiegta 220 tokių radarų visame Ispanijos kelių tinkle.

  Skaityti toliau
  2018 metais – 268 kilometrais išplėstas kelių tinklas Olandijoje
  2017-10-03

  Olandijos greitkelių tinklas bus išplėstas 268 šviežio asfalto kilometrais – taip numatyta Olandijos Aplinkos ir Infrastruktūros ministerijos biudžeto plane. Tai vykdoma norint įgyvendinti daugiametį planą ir iki 2031 metų praplatinti greitkelių tinklą beveik 1000 kilometrų.

  Skaityti toliau
  Vengrijoje – nauja transporto priemonių svorio ir ašių apkrovos kontrolės sistema
  2017-10-02

  Siekiant kelių eismo saugumo, nacionalinio kelių tinklo išsaugojimo ir konkurencinės lygybės tarp vietinių ir užsienio vežėjų užtikrinimo, Vengrijos vyriausybė priėmė nutarimą, kad nuo rugsėjo 19 d. šalyje pradės veikti transporto priemonių svorio ir ašių apkrovos kontrolės sistema, kuri bus paremta objektyvios atsakomybės principu.

  Skaityti toliau
 • Europos sąjungos vairuotojų poilsio laikas – dėmesio centre
  2017-10-02

  Tarptautinės kelių ir transporto sąjungos(IRU) iškelti klausimai dėl vairuotojų darbo ir poilsio laiko įstatymų  bei Mobilumo Paketo šiuo metu Europos Parlamento diskusijose sulaukia nemažai dėmesio.  Šios temos buvo aptartos ir šią savaitę.

  Skaityti toliau
  Prancūzijoje – vežėjų protestas prieš naująjį Macron darbo įstatymą
  2017-09-25

  Prancūzijos sunkvežimių vairuotojai šiandien stovėjo spūstyse greta paskirstymo centrų ir fabrikų – tik šįkart jie tai darė protestuodami prieš naujas prezidento E. Macron darbo įstatymo pataisas. Šios specialios blokados – tik dalis didelio judėjimo gatvėse. Užstatyti keliai prie didžiausių logistikos centrų ir kuro sandėlių.

  Skaityti toliau
  Važiavimas naujuoju A15 Olandijoje kainuos daugiau nei 7 eurus
  2017-09-25

  Vežėjams teks mokėti 7,11 euro už važiavimą naujuoju pratęstu A15 tarp Bemmel ir Zevenaar – taip šiandien pranešė Dagblad.  Motorinėms transporto priemonėms galios 1,18 euro mokestis. Mokesčiai bus naudojami muito sistemos konstrukcijai - tikimasi surinkti apie 18 mln. eurų.

  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  Vėl uždaromas N36 Olandijoje
  2017-09-25

  Vairuotojai, keliaujantys per N36 greta Overijssel (Olandija), turėtų perplanuoti savo maršrutą – kelias tvarkomas ir perstatomas. Įvažiavimas į N36 visiškai uždaromas Rugsėjo 25 dieną (šiandien), 00:00. Kelias bus atidaromas Spalio 1 dieną, 18:00. Bus tvarkoma asfalto danga.

  Skaityti toliau
  Nedirbs muitinės sistemos
  2017-09-13

  Lietuvos muitinė praneša, jog nuo spalio 7 d. 9:00 iki spalio 8 d. 13:00 dėl planuotų profilaktikos darbų Muitinės deklaracijų apdorojimo, Nacionalinės tranzito kontrolės ir Duomenų apie LR prekybos srautus su ES šalimis narėmis surinkimo ir apdorojimo sistemos neveiks.

  Skaityti toliau
  Vokietijoje - savaitei uždaromas A3 greitkelis
  2017-09-13

  Vairuotojai, kurie planuoja važiuoti greitkeliu A3 iš Vokietijos į Olandiją, turėtų atsakingai planuoti savo maršrutą. Greitkelis bus uždarytas ties Wesel ir Hamminkeln – šioje vietovėje, po kelio danga galimai aptikta Antrojo pasaulinio karo bomba. Jos tikslos vietos nustatymas ir pačios bombos pašalinimo procesas planuojamas kitą savaitę.

  Skaityti toliau
  Vokietijoje sustabdytas 94 dienas be poilsio važiavęs vežėjas
  2017-09-08

  Manipuliavimas tachografo duomenimis niekada neišeina į naudą – Vokietijos policija netoliese Goslaro miesto sulaikė 69 metų olandą vairuotoją, kuris 94 dienas važiavo be poilsio dienų. Oficialiame policijos pareiškime pranešta, kad išanalizavus situaciją paaiškėjo, jog vairuotojas...

  Skaityti toliau
 • Baigėsi Kroatijos pereinamasis laikotarpis į ES. Kabotažo leidimas
  2017-09-08

  Greitu metu Europos keliuose matysime daugiau kroatiškų sunkvežimių – nuo liepos 1 d. Kroatijos transportui leidžiama vykdyti kabotažinius pervežimus visoje Europoje, o Lietuvos ir visos Europos vežėjams – Kroatijoje.

   Šis leidimas įsigalioja, nes baigėsi Kroatijos 4 metų pereinamasis laikotarpis į Europos Sąjungą. Devyniolika ES šalių turėjo 2 metų pereinamąjį laikotarpį, o tuo tarpu kitos – 4.

  Skaityti toliau
  Rusijoje – leidimas tikrinti vežėjus keliuose
  2017-08-30

  Nuo Rugpjūčio 30 d. Rusijos muitinės pareigūnai galės tikrinti pasirinkto autotransporto priemonių krovinius ir dokumentus ne tik muitinės tikrinimo vietose netoli sienos, bet ir stabdyti jas keliuose.

  Ši teisė įgyta įsigaliojus federalinio įstatymo Nr. 232-FR “Apie muitinį reguliavimą RF” pakeitimams.

  Pakeitimuose numatyta, kad muitinės pareigųnai patikras galės atlikti šiose 22 šalies subjektų teritorijose:...

  Skaityti toliau
  Vokietijos vyriausybė atmeta dyzelino akcizo didinimo galimybę
  2017-08-30

  Puikios naujienos vežėjams, atliekančioms pervežimus Vokietijoje. Vokietijos vyriausybė atmetė pasiūlymą didinti dyzelino kainą. Toks pasiūlymas buvo pateiktas norint sumažinti dyzelininių mašinų naudojimą. Vokietijos Finansų ministro žodžiais, jokių planų kelti akcizą nėra.

  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  Lietuvos ambasadoje Ukrainoje – pagreitinta vizų išdavimo tvarka
  2017-08-24

  Lietuvos vežėjų asociacija „Linava“ informavo, kad trečiųjų šalių piliečiai, kurie turi 4 mėnesių nacionalinę vizą D, gali kreiptis į Lietuvos ambasadą Ukrainoje dėl metinės vizos D išdavimo be išankstinės registracijos. Piliečiui pristačius „Sodros“ pažymą, įrodančią, jog jis dirbo Lietuvoje ne mažiau kaip tris mėnesius, pareiškėjo dokumentai bus nagrinėjami pagreitinta tvarka.

  Skaityti toliau
  2018 metais – griežtinamos sankcijos dėl Administracinių nusižengimų
  2017-08-24

  Šią savaitę buvo patvirtinti ir paskelbti nuo 2018 m. sausio 1-osios dienos įsigaliosiantys Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimai. Bus griežtinamos sankcijos už tokius administracinius nusižengimus kaip:

  • kontrabanda;
  • akcizais apmokestinamų prekių įsigijimas, laikymas, gabenimas...

  Skaityti toliau
  Vokietija. Perspėjimas dėl tilto per Reiną (A40) uždarymo
  2017-08-13

  Primename, kad netoliese Duisburgo esantis tiltas per Reiną (A40) vis dar uždarytas dėl remonto darbų.

  Alternatyvūs keliai – A57 arba A42.

  Tiltas bus uždarytas iki rugpjūčio 17 d., ketvirtadienio, nebent bus nuspręsta šį terminą pratęsti.

   

  Skaityti toliau
  Brangiausio Belgijos greitkelio atidarymas – jau greit
  2017-08-13

  Rugpjūčio 26 d. bus atidaromas pats brangiausias greitkelis Belgijos istorijoje. Tai aktualu važiuojantiems A11 keliu. Atidarius šį greitkelį jis taps tiesiogine jungtimi tarp Bruges (N31) ir Knokke-Heist (N49).

  Greitkelyje pastatyti mobilūs tiltai per Boudewijn kanalą – tai pirmas toks atvejis Europoje. A11 turės devynias ekologiškas žaliąsias perėjas virš greitkelio ir 15-os kilometrų ilgio dviračių taką.

  Skaityti toliau
 • Priminimas apie vasaros eismo ribojimus Prancūzijoje
  2017-07-31

  Primename, kad Prancūzijoje galioja sunkiasvorių transporto priemonių eismo ribojimas vasaros šeštadieniais nuo 7:00 iki 19:00 ir šeštadieniais nuo 22:00 iki sekmadienio 10:00. Tai reiškia, kad šeštadieniais eismas leidžiamas tik trims valandoms.

  Draudimas galioja ir šventinėmis dienomis. Didžiausios Prancūzijos valstybinės šventės yra Liepos 14 d. (Bastilijos paėmimo diena) ir Rugpjūčio 15 d. Šiomis dienomis draudimas galioja visą parą.

  Paryžiuje sunkiasvorių transporto priemonių įvažiavimas yra draudžiamas pirmadieniais ir sekančią dieną po valstybinių švenčių (nuo 6:00 iki 10:00).

  Skaityti toliau
  Dėl darbo kodekso pakeitimų
  2017-07-18

  Nuo liepos 1-osios Lietuvoje įsigaliojo naujasis Darbo kodeksas ir suminė darbo laiko apskaita, kuri aktuali kiekvienam vežėjui. Nuo šiol darbuotojas per savaitę gali dirbti maksimaliai 60 valandų su viršvalandžiais ar papildomu darbu, kitais atvejais – 52 valandas. 

  Bendras viršvalandžių per metus kiekis negali viršyti 180 val. – tai yra 60 valandų daugiau, nei prieš tai galiojusiame Darbo kodekse.

   

   
  Skaityti toliau
  Pasikeitimai dėl vairuotojų komandiravimo Vokietijoje, Prancūzijoje ir Austrijoje
  2017-07-18

  Prancūzijoje komandiruojamus darbuotojus deklaruoti galima TIK per SIPSI sistemą. Jei pareiškimas buvo parengtas vėliau nei sausio 1 d., privaloma pateikti dokumentus iš SIPSI, kurioje nuo liepos 1 d. įvesti minimalūs pakitimai.

  Vokietijoje nebebus galima pranešti apie komandiruojamus darbuotojus faksu, tai galite atlikti čia...

   
  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  Baltarusijoje keičiasi vilkikų žymėjimo taisyklės
  2017-07-18

  Baltarusijos automobilių kelių sąjunga BAME Ekspedytor praneša, kad nuo liepos 1 d. panaikinamas reikalavimas dėl šių lipdukų žymėjimo:

  - sutrumpintas vežėjo pavadinimas;
  - vežėjo buveinė; 
  - leidimo arba registracijos numeris;
  - leidimo galiojimo laikas...

   
  Skaityti toliau
  Vokietijos draudimas nakvoti sunkvežimio kabinoje
  2017-07-08

  Sozialdemokratische Partei Deutschlands (SPD) kovo mėnesį informavo, kad patvirtintas draudimas atlikti 45 valandų poilsį sunkvežimio kabinoje. Planuojama sugriežtinti aktyvią kontrolę nuvažiavimuose prie greitkelių bei stovėjimo aikštelėse – iki šiol tai buvo daryta tam, kad pranešti vairuotojams ir vežėjams apie įsigaliojusį pokytį.

  Nuo rugsėjo mėn. už šį pažeidimą bus griežtai baudžiama.

  Skaityti toliau
  Belgijoje plečiamas apmokestintų kelių tinklas, keičiasi mokesčio tarifai
  2017-07-05

  Regioninės Belgijos vyriausybės patvirtino papildomus reikalavimus dėl Kilometrinio Mokesčio transporto priemonėms, kurių bendra masė didesnė nei 3,5 t.

  Nuo liepos 1 d. Belgijos „VIAPASS“ kelių tinkle atsiras daugiau mokamų atkarpų Briuselio, Valonijos ir Flandrijos teritorijose, taip pat pridėti apmokestinami keliai Eurovignette tinkle. Sunkvežimiams, sunkesniems nei 3,5 t keičiasi ir mokesčio tarifas; keičiasi ir indeksavimas Briuselyje ir Flandrijoje – Valonija kol kas susilaikė nuo šio pokyčio.

  Skaityti toliau
  Rumunijoje, Ukrainoje ir Moldovoje – papildomi eismo draudimai dėl ekstremaliai aukštos oro temperatūros
  2017-07-02

  Rumunijoje numatomas eismo sulėtėjimas keliais ir geležinkeliais dėl pranašaujamo 40 laipsnių karščio bangos. Greitkelių ir kelių kompanija CNAIR ir geležinkelių operatorius CFR pranešė, kad ketinama imtis saugumo priemonių.

  CNAIR praneša, kad esant dideliam karščiui Caras-Severin, Mehedinti, Dolj, Olt ir Teleorman apskričių keliuose bus ribojimas sunkesnių nei 7,5 t transporto junginių eismas. Ribojimas taikomas tam, kad apsaugoti asfalto dangą.

  Ribojimas galioja šią savaitę ir, esant poreikiui, bus pratęstas.

  Ukrainoje eismo apribojimai visuomeninio naudojimo keliuose dėl karščio galioja visos vasaros laikotarpiu. Temperatūrai pakilus virš +28 laipsnių žymos keliais negali naudotis vilkikai, kurių bendras svoris didesnis nei 24 tonos ir kurių ašies apkrova viršija 7 tonas. Draudimas galioja nuo 10 iki 22 valandos.

  Skaityti toliau
 • Satellic OBU atnaujinimas
  2017-06-20

  Satellic išleido programinės įrangos atnaujinimą visiems OBU – ji bus įdiegta automatiškai vos įjungus prietaisą. Įdiegimo metu OBU ekrane matysite perspėjimą „neparengtas naudojimui“.

  Dėl šios priežasties rekomenduojame įjungti savo OBU prieš įvažiuojant į Belgiją ar netgi prieš pradedant savo kelionę. Satellic OBU prietaisams, kurie nebuvo naudojami ilgesnį laiką, reikės šiek tiek daugiau laiko programinės įrangos atnaujinimui – apie 30 min.

  Skaityti toliau
  Liuksemburge – planai reguliuoti minimalų komandiruojamųjų vairuotojų uždarbį
  2017-06-09

  Liuksemburgas jungiasi prie Vakarų Europos šalių, tokių kaip Vokietija, Prancūzija, Austrija, Olandija, Belgija, Islandija, Norvegija, kurios jau įteisino Europos 2014 metais numatytas minimalaus atlyginimo direktyvas. Nauji reikalavimai Liuksemburge įgalioja darbdavius mokėti ten komandiruojamiems ES darbuotojams nustatytą minimalų atlyginimą. Šis įstatymas galiotų kabotažui ir tarptautiniam transportui iš arba į Liuksemburgą.

  Skaityti toliau
  Macron law: 40€ už kiekvieną komandiruojamą vairuotoją Prancūzijoje?
  2017-05-31

  Nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo Macron law, kuris įpareigoja registruoti Prancūzijoje komandiruojamus vairuotojus sistemoje SIPSI.

  Nesenai IRU pranešė, kad Prancūzijos vyriausybė svarsto galimybę nuo 2018 metų sausio apmokestinti kiekvieną Prancūzijoje komandiruojamą vežėją vienkartiniu 40€ mokesčiu. Kol kas ši informacija nėra patvirtinta ar oficialiai paskelbta Prancūzijos vyriausybės.

  VIALTIS seks intensyvią diskusiją tarp Prancūzijos vyriausybės ir ES Transporto asociacijų šiuo klausimu ir praneš apie bet kokį reglamento pasikeitimą.

  Saugių kelionių linki TS Group!

  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  Priminimas apie eismo draudimus vasaros šeštadieniams Prancūzijoje
  2017-05-25

  Primename, kad liepos ir rugpjūčio mėnesių šeštadieniais Prancūzijoje įsigalioja papildomi eismo draudimai. Šie draudimai galioja sunkvežimiams ir transporto priemonių junginiams iki 7,5 t, išskyrus specialiasias transporto priemones bei žemės ūkio mašinas ir medžiagas.

  Draudimai galioja visame kelių ir greitkelių tinkle Liepos 29 d., Rugpjūčio 5, 12, 19 ir 26 dienomis.

  Skaityti toliau
  Prancūzijoje - SIPSI apmokestinimas
  2017-05-16

  Gegužės 3-ąją dieną Prancūzijoje priimtas dekretas, reglamentuojantis darbuotojų(vairuotojų), esančių komandiruotėje Prancūzijoje, registravimo sistemos(SIPSI) apmokestinimas.

  Šis apmokestinimas įsigalios ne vėliau 2018 m. pradžios arba, kaip minima 2017-751 įstatymo 2 str. – kitą dieną nuo įstatymo papildymo išleidimo, apie kurį jums pranešime šiame puslapyje.

   

  Skaityti toliau
  TS Group – tarp "Stipriausi Lietuvoje 2016"!
  2017-05-13

  TS Group – tarp 3% aukščiausią kredito reitingą turinčių įmonių!

  „Stipriausi Lietuvoje 2016“ sertifikatas patvirtina, kad įmonė ir įmonės vadovas yra patikimi, laiku vykdo savo finansinius įsipareigojimus. Jie skirti pademonstruoti įmonės finansinį stabilumą, aukštą kredito reitingą ir patikimumą.

   
  Skaityti toliau
  Platesnė informacija apie ribojimus Tirolyje (A12)
  2017-05-13

  Sveiki, vežėjai!

  Kaip jau pranešėme, nuo Gegužės 1d. Austrijoje, Tirolyje privalu naudoti emisijos lipdukus ir jais žymėti sunkiasvores transporto priemones ar jų junginius.

  Be šios naujovės, įsigaliojo draudimas greitkelyje A12 (nuo 6,35 iki 72 km.) minėtosioms transporto priemonėms virš 7,5 t. ir pažymėtoms Euro 5 emisijos klase gabenti krovinius, tokius kaip:

  1. Transporto priemonės (Pagal ES transporto priemonių kategorijas):
  L1e, L2e, L3e ir L4e - motociklai, mopedai ir motoriniai dviračiai, motorinės dviratės transporto priemonės be sėdimosios vietos;
  L5e - motoriniai triračiai;
  L6e, L7e - mažos ir didelės masės keturračiai;
  M1 - mašinos iki 8 keleivių ir iki 3,5 tonos;
  M2 - mašinos virš 8 keleivių ir iki 5 tonų;
  N1 - transporto priemonės prekių pervežimui iki 3,5 tonų.

  2. Visų rūšių atliekos, įtrauktos į Europos atliekų katalogą (versija 2014/955/EU), t.y. iškasenos, rąstai, geležies rūda, įvairi akmens skalda, keramikinės plytelės, akmenys, dirvožemis ir kt.

  Daugiau informacijos - susisiekus su mumis!

  Saugių kelionių linki TS Group!

  Skaityti toliau
 • Lenkijoje įsigalioja tam tikras prekes vežančių sunkvežimių patikra
  2017-05-04

  Gegužės 1 d. Lenkijoje turėtų įsigalioti įstatymas, reguliuojantis degalus, alkoholį ir tabaką transportuojančių sukvežimių patikrą. Pagal šį įstatymą Lenkijoje finansų ministerija pradeda vykdyti didelio masto krovinių kontrolę, o kontroliuojamų prekių sąrašą galėsite rasti ministerijos įsakyme. Taip stengiamasi kovoti su kontrabanda ir šešėline ekonomika.

   

  Įstatyme numatytas elektroninio registro sukūrimas, jame bus registruojami šių prekių pervežimai. Gavus identifikacinį kodą jis galios 10 dienų, per kurias turi įvykti pervežimas ir, patikrai vykstant, jis bus pateikiamas. Neturint kodo arba deklaravus mažesnį nei faktinį prekių kiekį grės 46 proc. grynosios prekių vertės dydžio bauda, kuri bus ne mažiau nei 20 tūkst. zlotų (4611 Eur). Vežant prekes kitokias nei registravo klientas, grės 4611 Eur bauda, o vairuotojui, vežančiam papildomas prekes, teks susimokėti nuo 5 iki 7,5 tūkst. zlotų (1153-1729 Eur) baudą.

   

  Daugiau informacijos galime suteikti susisiekus su mumis telefonu arba el. paštu.

   

  Gaukite naujienas pirmieji - prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!

  Skaityti toliau
  Reikalavimas turėti emisijos klasės lipdukus Tirolyje
  2017-04-30

  Nuo gegužės 1 d. Austrijoje, Tirolyje, visos EURO 3, 4 ir 6 klasės sunkiasvorės transporto priemonės privalo būti pažymėtos atitinkamais emisijos klasės lipdukais pagal IG-L emisijos klases.

  Pripažįstami bus tik atsakingų Austrijos institucijų išduodami lipdukai. Lipduko kaina – 2,5 EUR plius administraciniai mokesčiai. Važiavimas be jo gali atsieiti bauda iki 2180 EUR.

  Skaityti toliau
  Uždaromas ARLBERGO tunelis Austrijoje
  2017-04-12

  Arlbergo tunelis Austrijoje bus uždaromas nuo 2017 m. Balandžio 24 d. iki Spalio 2 d. - jis bus renovuojamas po 35 metų veiklos. 14 kilometrų tunelyje bus statomi papildomi evakuaciniai maršrutai.

  Planuokite savo maršrutus per Vokietiją ar Šveicariją.

  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  Prancūzija. Nauji Macron Law reikalavimai
  2017-04-05

  Prancūzijos vyriausybė paskelbė apie papildomą reikalavimą Macron Law. Nuo Balandžio 1 dienos visiems vairuotojams Prancūzijoje privalu turėti papildom“A1” formą arba dokumentą,  įrodantį, kad prašymas gauti šį dokumentą yra pateiktas ir vykdomas. Pastaruoju atveju yra privalu per du mėnesius nuo kontrolės patikros pateikti šį dokumentą atitinkamoms institucijoms.

  Skaityti toliau
  Prancūzija. Reikalavimas turėti A1 pažymą, išduotą Lietuvoje
  2017-03-17

  Nuo 2017 metų balandžio mėn.1 d. kiekvienas į Prancūzijos teritoriją komandiruotas vairuotojas, privalės turėti pažymą, patvirtinančią registraciją socialinio draudimo sistemoje (Forma A1). Forma A1 leidžia darbdaviui už komandiruojamus darbuotojus, jų komandiruotės laikotarpiu, mokėti socialinio draudimo įmokas Lietuvoje (o ne užsienio valstybėje).

  Skaityti toliau
  Kratos Belgijos imonėse
  2017-03-15

  Šiaurės Mechelene, Belgijoje buvo atliktas kelių transporto įmonių reidas. Šis reidas įvardinamas kaip socialinių ir fiskalinių nusikaltimų tyrimo dalis, kuriame dalyvavo per 30 tyrėjų. Buvo tiriamos įmonės, kurios įtariamos samdant užsienio vairuotojus ir mokant jiems mažesnius atlyginimus. Įmonės Van Dievel patalpos ir samdomi užsieniečiai vairuotojai buvo kruopščiai patikrinti – šiam veiksmui, kaip pranešama, buvo ruošiamasi mėnesių mėnesius.

  Skaityti toliau
  Su TELEPASS kelių aparatu mokėkite už kelius net 7 šalyse!Nuo vasario ir Austrijoje
  2017-01-25

  Austrija tapo 7-ąja šalimi, kurioje galima apmokėti už kelius su TELEPASS EU kelių aparatu.

  Skaityti toliau
 • Papildomos naujienos dėl Italijos Minimalaus Užmokesčio Įstatymo
  2017-01-09

  Šiandien paaiškėjo daugiau detalių apie Italijos minimalios algos įstatymo įgyvendinimą ir reikalingą dokumentaciją.

  Skaityti toliau
  Macron Law: SIPSI puslapis veikia!
  2017-01-06

  Puslapis, kuriame galite rasti visą Macron Law reglamentą pagaliau atnaujintas. Prancūzijos vyriausybė atnaujino SIPSI tinklapį taip, kad nuo šiol transporto kompanijos gali sekti naujas Macron Law procedūras. Tiesa, puslapio veikimui sklandumo dar trūksta.

  Skaityti toliau
  Naujas Paryžiaus taršos lipdukas (Paris emission sticker) Crit’Air įsigalioja nuo 2017 sausio mėn. 15d.
  2017-01-05

  Emisijos (teršalų išmetimo į išorę) lipdukas, dar kitaip vadinamas Crit‘Air arba Certificat qualité de l’air bus privalomas naudoti Paryžiaus Mažos Emisijos Zonai nuo Sausio 15 dienos.

  Skaityti toliau
  Dekojame, kad užsisakote naujienlaiškį
  Italija paskelbė reikalavimą mokėti minimalų Italijos atlyginimą komandiruotiems darbuotojams
  2017-01-04

  Nuo 2016 metų gruodžio 26 dienos, reminatis Article 10 of the Legislative decree No 136/201, visos kompanijos, kurios nėra registruotos Italijoje ir veža krovinius arba keleivius į/iš Italijos, vykdo kabotažinius pervežimus, skaičiuodamos darbo užmokestį, privalo  vadovautis Italijos minimalaus atlyginimo apskaičiavimo tvarka.

  Skaityti toliau
  Vialtis atstovavimo Prancūzijoje mokestis mažiausias rinkoje?
  2016-12-19

  Gruodžio mėnesį VIALTIS pradžiugino savo klientus sumažindamas  Macron Law atstovavimo mokestį Prancūzijoje daugiau nei 2 kartus. Tikėtina, kad nuo šiol VIALTIS taiko mažiausią rinkoje atstovavimo Prancūzijoje mokestį.

  Kaip teigia VIALTIS atstovas, kompanija nuolat investuoja ir ieško būdų, kaip optimizuoti veiklą ir mažinti įkainius savo klientams, todėl kainų sumažinimas yra kryptingas šių pastangų rezultatas.

  Skaityti toliau