WORRIES INTO POSSIBILITIES

Vokietijos ir Prancūzijos nuomonės apie transporto sektoriaus ateitį

2019-09-12

 

Pasak FNTR (French Industry Association, Prancūzijos Industrijos asociacija) atliktos apklausos, nuotaikos Prancūzijos transport sektoriuje subjuro. To priežastis – politinė ir ekonominė šalies situacija.

 

Dauguma Prancūzijos vežėjų sako, kad industrijos padėtis Prancūzijoje nėra gera – apklausta 800 asociacijos narių. Verslo klimato indeksas sektoriuje krito 2,29 proc. per antrąjį šių metų ketvirtį (lyginant su 2018 m. antrojo ketvirčio informacija). Tačiau rūpestį kelią tai, kaip įmonės apibūdina balandžio-birželio situaciją – pasitenkinimas krito nuo 60 proc. iki 50 proc. Tai reiškia, kad įmonės nepasitiki vyriausybės veikla ir nesijaučia užtikrintos dėl ekonominės padėties ateityje.

 

Respondentai kaip priežastis tokiam pokyčiui įvardija politinę ir ekonominę situaciją – Prancūzijos vyriausybės planai dėl mokestinės sistemos keitimo kelia rūpestį vežėjams.

 

Negana to, vežėjai mano, kad dyzelino kainos pakils apytiksliai 2 proc. iki 2022, o mokestinės lengvatos tik mažės.

 

Apklaustų įmonių vadovai mano, kad įdarbintų vairuotojų skaičius kompanijose ateinančiais mėnesiais išliks stabilus. Ši tendencija, stebima nuo 2018 m. pabaigos, atspindi rinkos stagnaciją ir yra nežinomybės, supančios kelių transporto sektorių, padarinys. Pasak FNTR, krovininio kelių transporto srityje Prancūzijoje dirba maždaug 600 tūkst. darbuotojų 36 tūkst. įmonių.

 

Tuo tarpu Vokietijoje – nuosmukio ženklai, labiau nei tikėtąsi išryškėję rugpjūčio mėnesį. IFO indeksas (verslo klimato indeksas, angl. Business climate index) krito 1.5 balo iki 94.3 taško, pasak Institut fur Wirtschaftsforschung – tyrimų instituto Miunchene. Tai – jau penktas konstruktyvus kritimas Vokietijos svarbiausiame ekonominiame barometre ir žemiausia pozicija nuo 2012 m. lapkričio. Clemens Fuest, instituto vadovas, pareiškė, jog “Nuosmukio ženklai Vokietijoje stiprėja.”

 

Institutas peržiūri apie 9000 nuomonių kas mėnesį – šios nuomonės reprezentuoja industrinių, komercinių ir konstrukcijų įmonių vadovų bei direktorių nuomones. Šiose apklausose jie atsako į klausimus apie verslo situaciją taip pat kaip ir pasidalina savo prognozėmis apie artimiausios ateities ekonominę situaciją. Pasak rugpjūčio apklausos, respondentai labai skeptiškai žiūrėjo į ateinančių šešių mėnesių finansinę būklę.